1401\10\12 11:47:05


ایران جامعه اروپایی‌ها را امن می‌کند. درآمد ستاد مبارزه با مواد مخدر در اختیار خودش باشد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان برنامه و بودجه برای بودجه ستاد مبارزه با مواد مخدر تمام درآمدی که خود ستاد کسب می‌کند را به صورت صد در صدی به خودشان تخصیص دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درحاشیه نشست تخصصی معاونان و دبیران شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و در جمع خبرنگاران با اشاره به ۴ هزار شهید جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با مواد مخدر گفت: کشور ما در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد؛ دنیا باید فاکتور ایستادگی ما در برابر مواد مخدر را به جمهوری اسلامی بپردازد.

نیکزاد تاکید کرد: بنا به اذعان سازمان ملل متحد در سال ۲۰۲۲ ما در مسیر ترانزیت مواد مخدر بالاترین کشفیات مواد مخدر را داشتیم. ایران از این طریق جامعه اروپایی‌ها را امن می‌کند. ما همان‌گونه که در راه مبارزه با داعش ایستادیم؛ در راه مبارزه با مواد مخدر هم مبارزه داشتیم.

وی با اشاره به اینکه فردا سالگرد شهادت شهید سلیمانی است؛ گفت: او و شهدای مدافع حرم جان خود را در راه مبارزه با داعش فدا کردند تا جامعه دولت‌هایی که خودشان داعش را به وجود آوردند امن می‌باشد. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه جدید مبارزه با مواد مخدر توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر در حال طراحی است تا شریان‌های اقتصادی سوداگران مواد مخدر ضربه ببیند؛ اختیار لازم برای مبارزه با مواد مخدر به ستاد مبارزه با مواد مخدر داده شود و در کنار آن سایر دستگاه‌های متولی مبارزه بی امان با قاچاقچیان و درمان معتادان و جلوگیری از بازگشت دوباره آنان را داشته باشند؛ به خصوص مبارزه با مواد مخدر صنعتی و روانگردان‌ها که ریشه خانواده‌ها را می‌خشکاند. باید بتوانیم کمک کنیم و قانون را که دوستان در جهت اصلاح آن به مجلس می‌آورند حمایت کنیم.

ما باید دست ستاد را باز بگذاریم تا هم بتوانند مبارزه بی امانی با سوداگران داشته باشد و هم بتواند ریشه‌ها و همچنین شریان‌های اصلی اقتصادی نامشروع قاچاقچیان را از هم بپاشاند. وی با بیان اینکه ستاد مبارزه با مواد مخدر پیگیر است تا این لایحه هر چه سریع‌تر از سوی دولت به مجلس ارائه گردد؛ افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری در اجلاسیه سوم، لایحه را اکثر نمایندگان مقدم بر طرح می‌دانند و در دستور کار قرار می‌دهند. در برنامه هفتم بنا داریم پشتیبانی جدی از استاد داشته باشیم.

در بودجه ۱۴۰۲ بنا داریم هرچه بتوانیم به ستاد مبارزه با مواد مخدر کمک کنیم و من انتظار دارم سازمان برنامه و بودجه برای بودجه ستاد مواد مخدر تمام درآمدی که خود ستاد امروز در می‌آورد به صورت صد در صدی به خودشان تخصیص دهد. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: بنای مجلس شورای اسلامی حمایت از ستاد مبارزه با مواد مخدر و مبارزه بی امان با قاچاقچیان مواد و خشکاندن ریشه‌های اقتصادی قاچاقچیان است. هدف ما مبارزه با نفوذ اعتیاد در کانون گرم مقدس‌ترین نهاد جامعه اسلامی یعنی خانواده است..

.


بازنشر از : مهر

علی نیکزاد

ستاد مبارزه با مواد مخدر

لایحه بودجه 1402