1401\06\16 18:35:09


خدمات بیمه اربعین اعلام شد

سازمان حج و زیارت، سقف تعهدات بیمه اربعین ۱۴۰۱ را درحالی اعلام کرد که خدمات درمانی کرونا نیز تحت پوشش قرار گرفته است

سازمان حج و زیارت با توجه به فوت سه زائر ایرانی در عراق در روزهای گذشته، به زائرانی که قصد شرکت در پیاده‌روی اربعین را دارند، توصیه کرد: حتما در سامانه «سماح» ثبت‌نام کنند تا از خدمات بیمه اربعین با نرخ مناسب بهره‌مند شوند.

به گفته وحید اسکندری، مسؤول کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی سازمان حج و زیارت، هزینه بیمه اربعین امسال ۱۸هزار تومان است که تعهدات لازم را در قبال زائران بر عهده دارد.

این اقدام برای تسهیل در امور خدمات‌رسانی زائران اربعین درنظر گرفتن شده است.

تعهدات و شرایط بیمه اربعین طبق اطلاعاتی که حمیدرضا محمدی، مدیرکل نظارت عتبات عالیات در سازمان حج و زیارت در اختیار ایسنا قرار داده، به این شرح است:

پرداخت هزینه‌های مربوط به نقل و انتقال بیمار یا مصدوم از عراق یا شهرهای ایران به شهر محل زائر بیمه‌شده از محل، تعهدات بستری بیمارستانی و اعمال جراحی و تا سقف تعهدات آن.

پوشش بیمه‌ای در مسیرهای رفت هوایی از ساعت صفر بامداد تاریخ بلیت پرواز و در مسیرهای رفت زمینی از فاصله ۵۰ کیلومتری مرزها آغاز و در طول مدت اقامت در شهرهای نجف، کربلا، کاظمین، سامرا و مسیرهای منتهی به آن‌ها ادامه خواهد داشت و در ساعت ۲۴ روز بعد از ورود به کشور خاتمه می‌یابد.

درصورتی‌که هر یک از بیمه‌شدگان تا ساعت ۲۴ روز سوم ورود به کشور به بیماری کرونا مبتلا شده (مشروط به ارائه نتیجه تست PCR مثبت از مراکز درمانی معتبر) و نیاز به دریافت خدمات درمانی داشته باشند تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار دارند.

مدت پوشش بیماری هر یک از بیمه‌شدگان در کشور عراق حداکثر ۳۰ روز با لحاظ مدت اعتبار قرارداد است که معیار محاسبه شروع پوشش بیمه‌ای در خاک عراق مهر ورود اداره گذرنامه است.

در صورت ایجاد هرگونه خسارت برای هر یک از بیمه‌شدگان باید حداکثر ظرف مدت ۴۵ روز از تاریخ انقضاء قرارداد مراتب بیمه‌گر اعلام و متعاقب آن مدارک و مستندات مربوطه ارسال شود.

پرداخت هزینه‌های درمانی سرپایی و پاراکلینیکی هر یک از بیمه‌شدگان تا سقف ۵۰ میلیون ریال (پنج میلیون تومان).

 پرداخت غرامت فوت به هر علت (عمر زمانی) هر یک از بیمه‌شدگان ۵۰۰ میلیون ریال (پنجاه میلیون تومان).

پرداخت غرامت فوت ناشی از حادثه هر یک از بیمه‌شدگان ۳ میلیارد ریال (سیصد میلیون ریال)

پرداخت غرامت نقص عضو یا از کارافتادگی دائم کلی یا جزئی بر اثر حادثه هر یک از بیمه‌شدگان تا سقف ۳ میلیارد ریال (سیصد میلیون تومان).

پرداخت هزینه‌های درمانی جراحی و بستری بیمارستانی بر اثر بیماری و یا حادثه برای هر یک از بیمه‌شدگان تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال (پنجاه میلیون تومان).

شماره تلفن ۸۹۴۳-۰۲۱ (داخلی ۲) تماس در ایران و ۶۶۱۲-۰۰۹۶۴ تماس در عراق برای دریافت اطلاعات و خدمات بیمه اعلام شده است.

خدمات بیمه اربعین اعلام شد

. .


بازنشر از : منبع: ايسنا