1401\11\01 19:27:04


مرمت و بازپیرایی کفپوش چوبی کوشک احمدشاهی نیاوران

کفپوش چوبی کاخ موزه کوشک احمدشاهی با نظارت واحد حفاظت و مرمت مجموعه نیاوران، مرمت و بازپیرایی شد.

به‌گزارش خبرگزاری مهر به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران، طرح مرمت و حفاظت علمی این کفپوش پس از انجام مطالعات فن‌شناسی و آسیب‌شناسی مقدماتی با همکاری کارشناسان مجرب و متخصص مرمت آثار تاریخی و فرهنگی اجرا شد.

لایه‌برداری رنگ، اسیدزدایی ساختار چوبی با محلول هیدرواکسید باریوم پنج درصد، استحکام‌بخشی با محلول پلی وینیل بوتیرال پنج درصد، اصلاح اتصالات جدا شده و ایجاد چند لایه رنگ و پوشش محافظ از جنس پوشش‌های سلولزی سازگار با چوب از جمله عملیات اجرایی این پروژه بود. یکی از آرایه‌های معماری به کار رفته در فضای داخلی کاخ موزه کوشک احمد شاهی، کفپوش طبقه بالای آن است که از جنس چوب جنگلی و نوارهای آلومنیومی و برنجی است که به‌صورت چیدمان کام و زبانه‌ای بر بستر بتنی اجرا شده و دارای رنگ پوششی به رنگ سیاه است. طی گذر زمان و تحت تأثیر عوامل فرساینده محیطی همچون سایش ناشی از تردد در بخش‌های مختلف به‌ویژه در لایه رنگ، برخی نواحی کفپوش دچار آسیب و فرسایش شده بود، که طی سال‌جاری مرمت و بازپیرایی این بخش از اجزا معماری کاخ موزه با اتکا بر شیوه‌های نوین و علمی انجام شد.

تبلیغات
دستگاه گازور زن - دستگاه کرنر زن
دستگاه گازور زن - دستگاه کرنر زن

رز ماشین تولید و ساخت دستگاه کارگاهی و خط تولید ، دستگاه کرنر زن ، دستگاه گازر زن ، دستگاه مکنده ، پایه دریل - دستگاه گازور زن - دستگاه کرنر زن - چوب - MDF

یکی از آرایه‌های معماری به کار رفته در فضای داخلی کاخ موزه کوشک احمد شاهی، کفپوش طبقه بالای آن است که از جنس چوب جنگلی و نوارهای آلومنیومی و برنجی است که به‌صورت چیدمان کام و زبانه‌ای بر بستر بتنی اجرا شده و دارای رنگ پوششی به رنگ سیاه است. طی گذر زمان و تحت تأثیر عوامل فرساینده محیطی همچون سایش ناشی از تردد در بخش‌های مختلف به‌ویژه در لایه رنگ، برخی نواحی کفپوش دچار آسیب و فرسایش شده بود، که طی سال‌جاری مرمت و بازپیرایی این بخش از اجزا معماری کاخ موزه با اتکا بر شیوه‌های نوین و علمی انجام شد.. .


بازنشر از : مهر

کاخ نیاوران

مرمت و احیا

مرمت آثار تاریخی