«شو چله» در مراکز کانون پرورش فکری‏. ‏‬کودکان پای نمایش «ننه سرما» نشستند شب یلدا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان

1401\09\30 23:00:08


«شو چله» در مراکز کانون پرورش فکری‏. ‏‬کودکان پای نمایش «ننه سرما» نشستند

خرم‌آباد- هم‌زمان با شب یلدا، برنامه‌های مختلفی از سوی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر؛ هم زمان با جشن‌های «شو چله» شب یلدای فاطمی (س)، برنامه‌های مختلفی از سوی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان برگزار شد.

در خرم آباد، مرکز شماره چهار با همکاری مدرسه جشن یلدا همراه با اجرای برنامه‌های فرهنگی ادبی را برگزار شد و در مرکز شماره سه خرم آباد با حضور دانش آموزان نمایش سایه‌ای «ننه سرما» اجرا شد.

همچنین ویژه برنامه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی در مراکز شماره یک، دو، سه، پنج خرم آباد و مرکز بدرآباد برای کودکان و نوجوانان برگزار شد.

در شهرستان الشتر با توجه به اینکه کانون این شهرستان به عنوان پایگاه خانه محیط زیست انتخاب شده است با دعوت از کارشناس محیط زیست ویژه برنامه‌ای با موضوع شب یلدا و چگونه به محیط زیست کمک کنیم برگزار شد.

در مرکز فرهنگی هنری کانون شهرستان دورود جشن یلدا همراه با برنامه‌های حافظ خوانی، معرفی سنت‌ها و آئین‌های منطقه‌ی لرستان، بازگویی داستان‌های یلدایی، بیان تاریخچه‌ی یلدا، کتابخوانی و قصه گویی و شعر خوانی با حضور اعضا و دانش آموزان به اجرا درآمد.

در بروجرد، مرکز شماره یک، دو و سه کانون پرورش فکری جشن‌های شب یلدا را با دعوت از دانش آموزان مدارس اجرا کردند و در این ویژه برنامه‌ها معرفی ایام و وقایع، شاهنامه خوانی، حافظ خوانی و دکلمه و شعرخوانی، قصه گویی توسط مربیان و اعضا انجام گرفت.

همچنین مربیان مرکز شماره یک بروجرد با حضور در جمع دانش آموزان روستای گنجینه دبیرستان دوره اول فتح المبین، جشن یلدا، فال «چل سِرو»، شاهنامه خوانی، حافظ خوانی و قصه گویی و معرفی آداب و رسوم را برگزار کردند.

در مراکز فرهنگی هنری کانون در شهرستان‌های نورآباد، پلدختر، الیگودرز، کوهدشت، اشترینان و ازنا هم ویژه برنامه‌هایی برگزار شد و در این جشن‌ها شاهنامه خوانی، حافظ خوانی، دکلمه و شعرخوانی و قصه گویی اجرا شد.

بنابر این گزارش کتابخانه های سیار نیز در روستاها و مناطق کم برخوردار به اجرای برنامه پرداختند.

در این ویژه برنامه‌ها کتابخانه سیار شماره یک هدایایی را از سوی کانون پرورش فکری به کودکان و نوجوانان اهدا کرد.


بازنشر از : مهر

شب یلدا

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان

کودکان

خرم‌آباد- هم‌زمان با شب یلدا، برنامه‌های مختلفی از سوی مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان لرستان برگزار شد.

فروشگاه لوازم هنری

آرت ویم، تهیه و توزیع لوازم هنری در سطوح مبتدی و حرفه ای،، ارائه رنگ و مدیوم ، بوم و کاغذ ، قلم مو ، ابزار هنری ،لوازم هنرهای سنتی و نوین ، کتاب ، آموزش و لوازم التحریر با کیفیت های متنوع و قیمت مناسب سراسر ایران !
واتس آپ: 09014831818 - تلفن: 02191311818

فروشگاه لوازم هنری - خوشنویسی - نقاشی - هنری