کرمانشاه پلیس راه کرمانشاه دانش آموزان محورهای برون‌شهری کرمانشاه- رئیس پلیس

1401\06\30 18:25:05


آماده‌سازی معابر برون شهری کرمانشاه برای تردد دانش آموزان

کرمانشاه- رئیس پلیس راه کرمانشاه از آماده‌سازی و ارتقای ایمن‌سازی معابر برون شهری کرمانشاه برای تردد دانش آموزان در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داد.

کیخسرو دستغیب در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز سال تحصیلی و اقدامات انجام شده در طرح‌های ترافیکی، اظهار کرد: در این راستا جلسات هماهنگی برای رسیدگی به سه بخش شامل بررسی وسایل نقلیه، رانندگان و مدارک مورد نیاز وسیله نقلیه برگزار شده که به محض بازگشایی مدارس طرح‌های مورد نظر نیز اجرا خواهند شد.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی برای رانندگان منتخب برای سرویس دانش‌آموزی، افزود: وسایل نقلیه مورد استفاده برای سرویس مدارس باید شرایط لازم از جمله دارا بودن گواهینامه، انجام معاینه فنی، معرفی رانندگان توسط اداره آموزش و پرورش و تناسب گواهینامه با نوع وسیله نقلیه را داشته باشند. رئیس پلیس راه استان کرمانشاه تصریح کرد: با شروع کار آموزش و پرورش از دوم مهرماه فعالیت و طرح‌های پلیس راه اجرایی خواهد شد و در حال حاضر در سایر شهرستان‌های استان کرمانشاه نیز کارشناسان مربوطه برای آموزش قوانین و موارد مورد نیاز به رانندگان حاضر و فعال هستند. دستغیب با بیان اینکه آماده‌سازی و ایمن‌سازی معابر انجام شده، خاطرنشان کرد: آماده‌سازی و ارتقای ایمن‌سازی معابر برای تردد دانش آموزان در راه‌های برون شهری به عنوان دغدغه‌ای همیشگی مورد توجه قرار گرفته است.

تبلیغات
کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ
کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ

کارشناسی خودرو کارن، تشخیص رنگ شدگی، بررسی فنی و آپشن خودرو در کرج و حومه

وی به لزوم نصب تابلوها و علائم رانندگی در مسیرهای برون شهری تاکید کرد و ادامه داد: با همکاری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه و همچنین فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تمامی شهرستان‌ها تلاش لازم برای ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه استان کرمانشاه انجام گیرد. رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان برگزاری جلسات آموزشی به دانش آموزان، عنوان کرد: با بازگشایی مدارس کارشناسان آموزشی پلیس راه استان کرمانشاه با حضور در مدارس دانش آموزان را مورد آموزش‌های ترافیکی و نحوه عبور و مرور از جاده‌ها و طی کردن مسیر خانه تا مدرسه قرار خواهند داد. دستغیب به آمادگی پلیس راه برای آموزش نکات مورد نیاز به والدین در مناطق روستایی اشاره و مطرح کرد: همچنین نکات مورد نیاز هنگام استفاده از سرویس مدرسه با زبان ساده به دانش آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی آموزش و تذکرات لازم داده خواهد شد.

وی با بیان توصیه‌هایی به والدین و رانندگان سرویس مدارس، افزود: برخی از خانواده‌ها به دلیل کم کردن هزینه سرویس مدارس حاضر به گرفتن سرویس‌هایی هستند که بیشتر از ظرفیت خودرو دانش آموز جای می‌دهد که هم از والدین و هم از رانندگان تقاضا داریم که به هیچ‌وجه این شرایط را برای حفظ ایمنی نپذیرند.. .


بازنشر از : مهر

کرمانشاه

پلیس راه کرمانشاه

دانش آموزان

محورهای برون‌شهری


نمایندگی بوتان تهران