1401\06\01 01:16:12


اجرای طرح زیارت نیابتی ۶۰۹۰ شهید قم در پیاده‌روی اربعین حسینی

قم- مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قم از اجرای طرح زیارت نیابتی ۶۰۹۰ شهید قمی و پدران و مادران شهدا در پیاده‌روی اربعین حسینی خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی شعبان‌زاده در اولین جلسه ستاد اربعین این اداره کل اظهار کرد: نقطه تمرکز برنامه‌های اربعین امسال موضوع زیارت، زائر، کاروان و کربلا است و در این محورها علاوه بر استقبال از زائران امام حسین (ع) زیارت بامعرفت، نیابتی، حضوری، از راه دور و کاروانی مورد توجه قرار می‌گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم یکی از برنامه‌های مهم اربعین امسال را اجرای طرح زیارت نیابتی ۶۰۹۰ شهید استان قم و پدران و مادران شهدا ذکر کرد و افزود: این برنامه با همکاری ستاد کنگره ملی شهدای استان با پیوست سبک زندگی در پیاده روی اربعین برگزار می‌شود. وی از آمادگی صدها مبلغ مرد و زن برای فعالیت تبلیغی در اربعین حسینی خبر داد و تأکید کرد: محافل خانگی، موکب‌های حسینی، مکان‌های استقرار و اسکان زائران اربعین، کاروان‌های خودجوش مردمی و اجتماعات عزاداری از جمله مکان‌های اثرگذاری مبلغان و مبلغات است. حجت‌الاسلام شعبان‌زاده تبیین اهمیت زیارت، پشتیبانی محتوایی و تبلیغی از کاروان‌های زائران خارجی، کمک به رونق بخشی زیارت امام حسین (ع) و پیاده‌روی اربعین، بازدید میدانی از ایستگاه‌های صلواتی و… را مورد توجه قرار داد و افزود: استان قم بعد از تهران بیشترین تعداد موکب‌های اربعین حسینی را دارد و پیش بینی می‌شود زائران اعزامی از قم به این رویداد تمدن‌ساز بیشتر از سال‌های قبل باشد..

.


بازنشر از : مهر

قم

اربعین حسینی

اربعین 1401

ریاست سازمان تبلیغات اسلامی قم