1401\10\12 09:23:13


اختصاص ۳۰ تن سهمیه آرد به شهرستان سربیشه

سربیشه- فرماندار سربیشه از اختصاص ۳۰ تن سهمیه آرد به شهرستان سربیشه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا لکزایی صبح امروز در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان سربیشه با تأکید فراوان بر تشدید نظارت‌ها در حوزه آرد و نان، اظهار داشت: شفافیت برنامه و ساعت کاری و نظارت بر واحدهای نانوایی بسیار مهم است.

وی با اشاره به اهمیت ارتقا کیفی نان در شهرستان، اظهار داشت: نظافت، بهداشت و رعایت وضعیت ظاهری در نانوایی‌ها جزو اولویت‌های ما است و باید نانوایان را در راستای ارتقا کیفیت نان توانمند کنیم. فرماندار سربیشه به عرضه نشدن آرد خارج از شبکه و به صورت آزاد تاکید کرد و گفت: در این خصوص به طور جدی با متخلفان برخورد می‌شود و با هیچکس مماشات نخواهیم کرد. لکزایی درباره کاهش یا افزایش سهمیه آرد نانوایی‌ها در سطح شهرستان عنوان کرد: این کار بایستی با دلایل منطقی و قانع کننده انجام شود تا حق هیچیک از واحدها ضایع نشود.

قیمت نان افزایش نمی‌یابد علی صادقی، سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی به در خواست نانوایان در سطح استان اشاره کرد و گفت: با توجه به رویکرد دولت فعلاً بنایی به افزایش قیمت نان در کشور و به تبع ان در استان نیست. وی مهمترین کالای ضروری مردم را نان دانست و افزود: نظارت‌ها در حوزه نانوایی‌ها و همچنین کیفیت نان باید با جدیت دنبال شود. سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی کارگروه آرد و نان شهرستان سربیشه را بسیار خوب و راحت دانست و اظهار داشت: با توجه به دقت و تلاش جهادی فرماندار سربیشه مشکلی در این شهرستان از لحاظ توزیع و نظارت این امر مهم نداریم.

صادقی با اشاره به نانوایی‌های خانگی، افزود: اطلاعات نانوایی‌های خانگی سطح استان جمع آوری شده و تاکنون سهمیه آردی برای این مهم اختصاص داده نشده است. میثم پیشدادیان، مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی به عدم احداث نانوایی جدید، عدم تخصیص سهمیه کیسه‌ای و پخت نان برای قشر خاص را بسیار مهم دانست و گفت: نظارت به مرخصی‌ها و کیفیت نان نانوایی‌ها را در شهرستان باید مد نظر قرار داد. وی تصریح کرد: در بحث توزیع، بهترین و باکیفیت ترین آرد و گندم در خراسان جنوبی توزیع می‌شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه با بیان اینکه ۱۷۹ روستا و ۷۶ روستای عشایری در این شهرستان است، گفت: نزدیک به ۱۱ هزار و ۳۹۸ کیسه آرد در این شهرستان توزیع می‌شود. محمدرضا زرگری از وجود ۳۶ عدد نانوایی در شهرستان سربیشه خبر داد و افزود: نزدیک به ۳۱ نانوایی نوع یک در این شهرستان داریم. علی محمد بیجاری، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه نیز با اشاره به برخی اقدامات انجام‌شده شامل گشت‌های نظارتی مستقل و مشترک کمیته نظارت آرد و نان شامل نمایندگان فرمانداری، ناحیه مقاومت بسیج، شبکه بهداشت و درمان و اتحادیه نانوایان و ساماندهی ساعت کاری و تعطیلی نانوایان در مراکز بخش‌ها، از تشکیل ۴ پرونده تخلف از ابتدای سال تاکنون خبر داد..

.


بازنشر از : مهر

سربیشه

نانوایی

آرد نانوایی