1402\05\23 20:21:17


اخذ تضمین اشتغال برای ۶۰۰۰ دانشجوی گلستانی

گرگان- رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گلستان گفت: برای اولین بار در استان برای ۶ هزار دانشجو تضمین اشتغال اخذ شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خان احمدی عصر دوشنبه در بازدید از تحریریه خبرگزاری مهر اظهار کرد: اخذ تضمین اشتغال برای دانشجویان از مراکز و سازمان‌های مرتبط اساس فعالیت این دانشگاه است.

وی با بیان اینکه این دانشگاه از کم هزینه ترین دانشگاه‌های حضوری غیر دولتی است، افزود: این دانشگاه با بکارگیری علمی که دانشگاه‌های تراز اول کشور ایجاد کرده‌اند، برای دانشجویان خود شغل و مهارت‌های کاربردی ایجاد می‌کند. رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گلستان با تاکید بر لزوم احیای آزمون جامع این دانشگاه گفت: در گذشته بنا به دلایلی آزمون جامع سازمان سنجش کشور که در پایان هر دوره از دانشجویان اخذ می‌شد، تغییر یافت و برخی از منابع به صورت سراسری و آنلاین در پایان هر ترم برگزار می‌شود. وی ادامه داد: با آزمون جامع علاوه بر ارزش گذاری بیشتر رشته‌ها، دانشجویان نیز بیشتر و بهتر دنبال کسب مهارت آموزی می‌روند و از سویی دیگر استادان نیز احساس مسئولیت بیشتری می‌کنند که برآیند این دو باعث حرکت بیشتر به سوی علم کاربردی و مهارت سالاری و پیشرفت می‌گردد.

خان احمدی خاطرنشان کرد: امسال تعداد ۱۲۵ رشته در این استان مطابق با نیازهای روز جامعه تعریف شده که بیشتر آنها حرفه‌ای و کاربردی با امکان اشتغال بالایی هستند.. .


بازنشر از : مهر

گلستان

دانشگاه علمی کاربردی

اشتغال