1401\11\01 23:12:06


اصلاح الگوی کشت برای نجات دریاچه ارومیه به آگاهی کشاورزان برسد

ارومیه - دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گفت: روند اصلاح الگوی کشت برای نجات دریاچه ارومیه به آگاهی کشاورزان برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان عصر شنبه در جلسه کارگروه استانی احیای دریاچه ارومیه با تاکید بر اتمام هرچه زودتر طرح‌های انتقال آب به این دریاچه گفت: یکی از این طرح های مهم، طرح تصفیه خانه فاضلاب ارومیه و انتقال آب آن به دریاچه ارومیه است که باید در کوتاه ترین زمان خاتمه و به بهره برداری برسد.

وی با انتقاد از وضعیت اجرایی طرح مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه و خط انتقال آب آن به دریاچه ارومیه، اظهار کرد: اعتبارات این طرح تمام و کمال پرداخت شده و هیچ عذری در تاخیر اتمام این پروژه پذیرفتنی نیست و مسئولان امر با تلاش شبانه روزی این طرح را در سریعترین زمان به بهره برداری برسانند. معتمدیان‌ با تاکید بر توجه ویژه دولت سیزدهم و شخص آقای رئیس جمهور برای اتمام طرح های سخت افزاری احیای دریاچه ارومیه، افزود: شخص رئیس جمهور محترم پیگیر احیای دریاچه ارومیه به عنوان یک مطالبه عمومی‌ است و در همین راستا مدیران در شان و حد و اندازه دولت و به صورت جهادی وارد میدان شوند. استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: منتظر انتقال آب طرح تصفیه خانه فاضلاب ارومیه به دریاچه در بهمن ماه هستیم و در همین راستا اگر نیاز باشد باید ۲۴ ساعته کار شود.

تبلیغات
آب و فاضلاب
آب و فاضلاب

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

معتمدیان با تاکید بر ضرورت اجرای طرح اصلاح الگوی کشت برای نجات دریاچه ارومیه نیز گفت: طرح‌های نجات دریاچه ارومیه نه تنها باید مانعی برای آسیب رسیدن به معیشت کشاورزان باشد، بلکه معیشت آنان را نیز تقویت کند. وی همچنین اطلاع رسانی روند تغییر الگوی کشت و استفاده از گیاهان کم آبر را مهم دانسته و اضافه کرد: به طور مثال، پسته ۴۰ درصد کمتر از سیب آب مصرف می‌کند و ارزش افزوده آن ۱۲ برابر بیشتر از سیب است که همین مورد اگر به درستی به اطلاع کشاورزان برسد، می‌تواند منجر به کاهش مصرف آب و افزایش درآمد کشاورزان شود. دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه با تاکید بر اینکه احیای دریاچه بدون مشارکت مردم ممکن نیست، یادآور شد: مراکز خدمات روستایی و رسانه‌ها می‌توانند در آگاهی بخشی به مردم بسیار موثر باشند و در این زمینه جهاد کشاورزی استان فعلانه عمل کند..

.


بازنشر از : مهر

استانداری آذربایجان غربی

محمد صادق معتمدیان

ماجرای یک دریاچه