کرمانشاه اربعین حسینی اربعین 1401 نیروی انتظامی کرمانشاه کرمانشاه- فرمانده ان

1401\06\16 21:18:08


افزایش ۲ برابری خروج زوار اربعین از مرز خسروی

کرمانشاه- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از افزایش ۲ برابری خروج زوار اربعین از مرز خسروی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی اکبر جاویدان در قرارگاه اربعین انتظامی استان کرمانشاه که در مرز خسروی تشکیل شد، اظهار کرد: با آمار ثبت شده روز گذشته تاکنون بیش از ۴۸ هزار و ۱۰۰ نفر از مرز خسروی عبور و به عتبات عالیات سفر کرده‌اند.

وی افزود: آمار خروج زائران از مرز خسروی در روز گذشته که ۲۲ هزار و ۱۷۴ نفر بوده نسبت به روز قبل از آن ۱۲ هزار و ۷۷۲ نفر افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: بیش از ۴۸ هزار زائری که پایانه خسروی را برای تردد خود انتخاب کرده‌اند بدون هیچ مشکلی به کربلای معلی مشرف شده‌اند.

جاویدان از فعال بودن ۵۸ گیت در مرز خسروی خبر داد و گفت: نمایندگان همه پلیس‌های تخصصی و معاونت‌ها از جمله پلیس آگاهی، امنیت عمومی، امنیت اقتصادی، راه، راهور، وظیفه عمومی و … نیز در مرز مستقر و آماده ارائه خدمات و مشاوره‌های لازم به زائران هستند.

وی بیان کرد: نکته‌ای که زائران اربعین باید مدنظر داشته باشند این است که در مرز هیچ گونه خدماتی از نظر صدور و تمدید گذرنامه انجام نمی‌شود و این افراد باید در شهر کرمانشاه و یا شهرستان‌های استان خدمات مربوط به گذرنامه خود را دریافت کنند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه ادامه داد: با توجه به حجم زیاد مراجعه کنندگان به ادارات گذرنامه در استان کرمانشاه، مجموعه انتظامی برای تسهیل و تسریع کار زوار یک واحد تمدید گذرنامه در مرکز پلیس گذرنامه کرمانشاه راه‌اندازی کرده و کسانی که گذرنامه آن‌ها از سال ۹۱ به بعد که ایراد و مخدوش نباشد برای ۶ ماه و یکبار خروج از مرز تمدید می‌کند.


بازنشر از : مهر

کرمانشاه

اربعین حسینی

اربعین 1401

نیروی انتظامی کرمانشاه

کرمانشاه- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از افزایش ۲ برابری خروج زوار اربعین از مرز خسروی خبر داد.


نمایندگی بوتان تهران