باند سارقان سریالی که با خودرو دزدی، عمل مجرمانه خود را تکمیل می‌کردند، منهدم شد.

1401\06\30 18:36:15


انهدام باند سارقان سریالی خودرو

باند سارقان سریالی که با خودرو دزدی، عمل مجرمانه خود را تکمیل می‌کردند، منهدم شد.

این روز‌ها پرونده‌های زیادی درباره سرقت‌های خرد روی میز افسران تجسس کلانتری‌های مشهد گشوده می‌شود که قریب‌به‌اتفاق آن‌ها با اقدام پلیسی منتج به نتیجه شده و متهمان به دام قانون می‌افتند.

با توجه به اینکه تاکنون سارقان زیادی جلب قانون شده و هم اکنون در زندان دوران حبس خود را سپری می‌کنند، اما هنوز هم مجرمانی هستند که بدون توجه به اخطار‌های قانون دست به ارتکاب جرم زده و امنیت جامعه را خدشه‌دار می‌کنند. درست مثل اعضای گرداننده یک باند سرقت خودرو و قطعات آن که ده‌ها فقره جرم در کارنامه سیاه خود داشتند.

پرسه زنی خیابانی با خودرو سرقتی

روز گذشته فرمانده انتظامی مشهد با اشاره به عملیات انهدام این باند سارقان سریالی، به تشریح آن پرداخت و گفت: در پی اعلام چند فقره گزارش سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو در یکی از مناطق شهر، بررسی موضوع با توجه به موقعیت جغرافیایی وقوع جرم در دستور کار مأموران دایره تجسس کلانتری جهاد قرار گرفت. سرهنگ احمد نگهبان بیان کرد: ضابطان قضایی در این مجموعه انتظامی پس از بررسی محل سرقت‌ها و استخراج تصاویر ضبط شده چند دوربین مداربسته، یک دستگاه پژوپارس با پلاک مخدوش را شناسایی کردند.

در ادامه پیگیری‌های پلیسی و استعلام از ارقام پلاک انتظامی این خودرو سواری مشخص شد که این وسیله نقلیه به‌تازگی سرقت شده است و گویا متهمان برای ارتکاب جرم‌های خود از آن استفاده کرده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی مشهد افزود: مشخصات خودرو مورد نظر در اختیار تیم‌های گشتی کلانتری قرار گرفت و بررسی‌های میدانی برای شناسایی و دستگیری سرنشینان آن ادامه یافت تا اینکه خودرو پژو‌پارس تحت تعقیب با سه سرنشین در یکی از خیابان‌های هسته مرکزی شهر مشاهده شد.

خبر رؤیت این خودرو به‌سرعت در بیسیم پلیس پیچید و طولی نکشید که تیم رسیدگی‌کننده با هماهنگی قضایی برای متوقف کردن این سواری سرقتی وارد عمل شدند.

عملیات پلیسی ادامه داشت تا اینکه مأموران کلانتری جهاد خودرو مورد نظر را پس از طی مسافتی متوقف کردند و به همراه راننده و دو سرنشین دیگر این سواری به کلانتری انتقال دادند.

انکار واقعیت در برابر قانون

سرهنگ نگهبان، با بیان کشف لوازم سرقتی از داخل خودرو مسروقه، بیان کرد: متهمان پرونده، اما طبق معمول دست به انکار حقیقت زدند و مدعی شدند که هیچ جرمی مرتکب نشده‌اند. انکار‌های این افراد تا جایی ادامه داشت که فهمیدند دستشان برای قانون رو شده است.

این افراد زمانی که متوجه شدند پلیس از سرقتی بودن خودرو مطلع شده و تصاویرشان نیز در دوربین‌های مداربسته به ثبت رسیده است به‌ناچار به حرف آمدند و به جرم خود اقرار کردند. علاوه بر این مأموران کلانتری جهاد در بازرسی از خودرو سرقتی که متهمان در اختیار داشتند یک عدد شوکر، یک قبضه چاقو، سه عدد باتری خودرو، دو دستگاه پخش خودرو و دو عدد دریل شارژی سرقتی را کشف کردند.

رئیس پلیس مشهد گفت: متهمان در جلسه بازجویی پلیسی علاوه بر سرقت خودرو پژوپارس توقیف شده به ۲۶ فقره سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو در سطح شهر مشهد اعتراف کردند.

مأموران در بخش دیگری از عملیات خود با هماهنگی با مرجع قضایی مخفیگاه اعضای این باند سرقت را در محدوده شرق مشهد شناسایی و بررسی کردند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمان تعداد ۱۱ دستگاه کامپیوتر خودرو، پنج عدد باتری خودرو دیگر، دو عدد جک خودرو، یک جفت پلاک خودرو سرقتی، تعداد زیادی آچارآلات و قالپاق انواع خودرو‌های سواری کشف شد. سه سارق دستگیر شده نیز پس از تشکیل پرونده اولیه به منظور سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند و تحقیقات درباره این پرونده همچنان ادامه دارد.

. .


بازنشر از : منبع: شهرآرانیو


نمایندگی زومر - جک پارکینگ زومر - ریموت زومر