قم جشنواره فیلم فجر فیلم سینمایی قم- در دومین روز جشنواره فیلم فجر در استان قم چهار فیلم «یادگار جنوب»، «سرهنگ ثر

1401\11\19 03:00:06


اکران ۴ فیلم جشنواره فجر در دومین روز برگزاری در قم

قم- در دومین روز جشنواره فیلم فجر در استان قم چهار فیلم «یادگار جنوب»، «سرهنگ ثریا»، «آنها مرا دوست داشتند» و «روایت ناتمام سیما» به نمایش در خواهد آمدند.

به گزارش خبرنگار مهر، در دومین روز از برگزاری جشنواره فیلم فجر در قم، ۴ فیلم در سینماهای «تربیت»، «ونوس» و «بازار شهر» بر روی پرده نمایش می‌رود.

تماشاگران پردیس سینمایی بازار شهر قم در سانس اول در ساعت ۱۸ روز دوم جشنواره فیلم فجر، به تماشای «یادگار جنوب» می‌نشینند. این فیلم به تهیه‌کنندگی مجتبی رشوند و کارگردانی مشترک پدرام پورامیری و حسن دوماری ساخته شده که این دو کارگردان «جان‌دار» را ۴ سال قبل ساخته و نامزد دریافت سیمرغ در بخش نگاه نو نیز بودند. نگارش فیلمنامه دو اثر «شنای پروانه» و «سریال یاغی» نیز از جمله آثار این دو فیلمساز بوده است.

منتقدان و اهالی سینما معتقدند؛ این فیلم از جمله آثار مطرح در این دوره از جشنواره فجر است که با حمایت بخش خصوصی تولید شده و در زمان اکران عمومی نیز بتواند فروش موفقی را داشته باشد. در فیلم «یادگار جنوب» بازیگران مطرحی ایفا نقش کرده اند و موضوع آن درباره عشق جنون‌آمیز یک دختر و پسر است و ازدواج آن‌ها در حالی که دختری در کماست و ازدواج آن‌ها باعث می‌شود شرایط پیچیده‌ای رخ دهد. صابر ابر، وحید رهبانی، الناز شاکردوست، پژمان جمشیدی، مسعود کرامتی، ساناز سعیدی و سحر دولتشاهی از جمله بازیگران فیلم سینمایی «یادگار جنوب» هستند.

تبلیغات
فروشگاه لوازم هنری
فروشگاه لوازم هنری

آرت ویم، تهیه و توزیع لوازم هنری در سطوح مبتدی و حرفه ای،، ارائه رنگ و مدیوم ، بوم و کاغذ ، قلم مو ، ابزار هنری با کیفیت های متنوع و قیمت مناسب سراسر ایران !

«سرهنگ ثریا» دومین فیلمی است که در سانس ساعت ۲۰ پردیس سینمایی بازار شهر قم برای تماشاگران اکران می‌شود. این فیلم با حمایت سازمان هنری رسانه‌ای اوج و به کارگردانی لیلی عاج و تهیه‌کنندگی جلیل شعبانی ساخته شده که اولین فیلم بلند این کارگردان زن سینمای ایران است و عاج با این فیلم برای نخستین بار در قامت کارگردان حضور در جشنواره فیلم فجر را تجربه می‌کند. ژاله صامتی، وحید آقاپور، حمیدرضا محمدی، دیبا زاهدی، سلیمه رنگزن، شهروز آقایی پور، منیره حسین‌زاده و مجید پتکی در این فیلم که نگاهی جدید به مجاهدین خلق و پرداختن به «پادگان اشرف» مقر سازمان منافقین دارد، ایفای نقش کرده اند.

این فیلم که به عقیده مخاطبان می‌تواند برخی سیمرغ‌های این دوره از جشنواره فجر را از آن خود کند، داستان مادری است که فرزندش توسط گروه منافقین به پادگان اشرف رفته است و مادر تلاش خود را برای آزادی فرزندش از دست این گروه تروریستی انجام می‌دهد که در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «این راه با گریه باز نمیشه!» جدیدترین ساخته محمدرضا رحمانی با نام «آنها مرا دوست داشتند» در روز دوم جشنواره فیلم فجر قم در سانس ۱۸ به روی پرده سینما «تربیت» می‌رود و همین فیلم در سانس ۲۰ در سینما ونوس اکران می‌شود. فیلم «آنها مرا دوست داشتند» پنجمین تجربه سینمایی محمدرضا رحمانی بعد از «ستایش»، «دلخون»، «گاهی» و «پریسا» است و روایتی تلخ از آسیب‌های اجتماعی از جمله موضوع اعتیاد دارد که در مناطقی از غرب و جنوب تهران تصویربرداری شده است. امیر جعفری، امیرحسین آرمان، لیلا بلوکات، نسیم ادبی، شهرام قائدی، هادی تسلیمی، نفس عزیزی و مهسا اسماعیلی در این فیلم بازی کردند.

«روایت ناتمام سیما» چهارمین فیلم روز دوم جشنواره فجر قم است که در سانس‌ها ۱۸ و ۲۰ به ترتیب در سینماهای ونوس و تربیت برای مخاطبان هنر هفتم نمایش داده می‌شود. «روایت ناتمام سیما» با محوریت شخصیت «دکتر آرش سمین» از اساتید دانشگاه می‌گذرد که زندگی موفقی دارد اما یک خبر در فضای مجازی، شرایط خانوادگی او را با چالش‌های جدیدی مواجه می‌کند. آزاده صمدی، حامد کمیلی، غزل شاکری، مهران احمدی، مسعود کرامتی، مریم سعادت، دانیال نوروش، محمد حیدری و مهسا باوفا در این فیلم سینمایی ایفای نقش کرده اند..

.


بازنشر از : مهر

قم

جشنواره فیلم فجر

فیلم سینمایی


استعلام قیمت کارتن لیمینتی