سنندج وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کردستان سنندج- بخش پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی

1401\11\19 03:01:07


بخش تصویربرداری پت اسکن بیمارستان کوثر سنندج به بهره‌برداری رسید

سنندج- بخش پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی پت‌سی‌تی‌اسکن بیمارستان کوثر سنندج با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز سه شنبه در سفر یک روزه به شهر سنندج با آرمان‌های والای شهدای انقلاب در استان مرزی کردستان تجدید میثاق کرد و سپس راهی مرکز آموزشی درمانی بعثت این شهر شد.

بخش پزشکی هسته‌ای و تصویربرداری مولکولی پت‌سی‌تی‌اسکن بیمارستان کوثر سنندج با هدف تشخیص سریع انواع سرطان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید. این بخش دارای اتاق اسکن با دستگاه زیمنس و آخرین تکنولوژی روز دنیا، ۲ اتاق جذب بیمار و اتاق تزریق پت‌اسکن است که پت‌سی‌تی تمام اعضای بدن، عضله قلب و مغز را با رادیو داروی FDG انجام می‌دهد. این دستگاه برای تشخیص سریع انواع سرطان‌ها در بیمارستان کوثر سنندج، به عنوان قطب درمان سرطان غرب کشور راه‌اندازی شد.

این دستگاه پت سی تی (پیشرفته‌ترین دستگاه تصویر برداری در زمینه تشخیص و شناسایی به موقع بیماران مبتلا به انواع کانسرها) با هزینه ۸۰۰ میلیارد ریال توسط دانشگاه علوم پزشکی کردستان خریداری شده است و با نصب آن، کردستان قطب درمان سرطان در غرب کشور می‌شود. تا پیش از این بیماران کردستانی برای استفاده از این دستگاه و تشخیص به موقع، راهی استان‌های دیگر می‌شدند.. .


بازنشر از : مهر

سنندج

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی کردستان


قفسه فلزی - قفسه انبار