حبیب الله شعبانی موثقی آموزش و پرورش همدان همدان همدان- نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: یکی از تکالیف ما، مه

1401\06\16 18:19:17


برنامه های اجرایی بر اساس آموزه های قرآنی ارائه شوند

همدان- نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: یکی از تکالیف ما، مهجوریت زدایی از قرآن و ارائه برنامه‌های اجرایی بر اساس آموزه‌های قرآنی است.

آیت الله حبیب شعبانی چهارشنبه در آئین اختتامیه چهلمین دوره فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان همدان که در سالن اجتماعات خانه معلم همدان برگزار شد، با تاکید بر اینکه مقاومت پذیری در برابر فشارهای فراوان دشمنان، محور حفظ و مصونیت بخشی قرآن است، اذعان کرد: هرچه ما از آموزه‌های قرآنی فاصله گرفتیم، آسیب پذیری ما بیشتر شد.

وی با بیان اینکه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در فضای مجازی قصد دارد جریان متدین و انقلابی را اقلیت نشان دهند، اظهار داشت: شما جوانان و نوجوانان باید در مقابل شایعات، فریب‌ها و آسیب‌های فضای مجازی مانند حضرت قاسم (ع) در کربلا، محکم و ثابت قدم باشید.

امام جمعه همدان در ادامه با اشاره به نقش بی بدیل قرآن در هدایت، تربیت و پرورش جامعه اسلامی، خاطرنشان کرد: اگر دانش آموزان ما به خوبی با این کتاب آسمانی اُنس بگیرند، بدون شک در آینده این عزیزان که هم به علم و هم به اخلاق و معارف اسلامی مجهز هستند، بسیار مؤثر است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه یکی از تکالیف ما، مهجوریت زدایی از قرآن و ارائه برنامه‌های اجرایی بر اساس آموزه‌های قرآنی است، خاطرنشان کرد: توجه به سیره اهل بیت (ع) از جمله نهج البلاغه که تفسیر حقیقی قرآن هستند، از راهکارهای اساسی است که باید بدان توجه کرد.

در ادامه این آئین، محمود نقوی عنوان کرد: خانه‌ای که قرآن در آن خوانده نمی‌شود و خداوند عزّوجلّ در آن یاد نمی‌شود، برکتش کم می‌شود و ملائکه از آن خانه می‌روند و شیاطین در آن حاضر می‌شوند.

خانه‌ای که در آن قرآن خوانده و خدا در آن یاد می‌شود، برکتش زیاد می‌شود و ملائکه در آن حاضر می‌شوند و شیاطین از آن می‌روند و آن خانه برای اهل آسمان می‌درخشد، همان گونه که ستارگان برای اهل زمین می‌درخشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه شاهد فضای تازه ای در فعالیت‌های قرآنی هستیم، اذعان کرد: در عرصه مسابقات قرآن، عترت و نماز باید به روز بودن را حفظ کرده و همواره از مؤلفه‌های نوین استفاده نمائیم.

وی خاطرنشان کرد: باید به فعالیت‌های اثرگذار این سه منشور نورانی، نگاهی ویژه از جنس دل و اعتقاد داشته باشیم و تلاش نمائیم تا با انجام فعالیت‌هایی مانند حفظ موضوعی قرآن کریم که ما را به سوی حیات قرآنی رهنمون می‌شود و طرح امام شناسی که به معرفی سیره و سبک زندگی ائمه معصومین علیهم السلام می‌پردازد، دانش آموزان استان را در مقابل هجمه‌های گوناگون بیمه نمائیم و در ایجاد پشتوانه همیشگی و چشمه همیشه جاری برای توسعه فعالیت‌های قرآنی دانش آموزان سهیم باشیم.

نقوی با تاکید بر اقامه نماز اول وقت به ویژه بصورت جماعت، اضافه کرد: حضور در نماز جماعت برای فعالان قرآنی، بسیار با ارزش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه دشمن از شکاف‌های دینی مذهبی برای چند پاره کردن کشور استفاده می‌کند، تاکید کرد: در مقطع فعلی و حساس کشور، قرآن باید محوریت بیش از پیش خود را پیدا کند.

قرآن و اهل بیت مهمترین محور وحدت مسلمانان هستند و مشترکات ما باید بتواند وحدت را حفظ کند.


بازنشر از : مهر

حبیب الله شعبانی موثقی

آموزش و پرورش همدان

همدان

همدان- نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: یکی از تکالیف ما، مهجوریت زدایی از قرآن و ارائه برنامه‌های اجرایی بر اساس آموزه‌های قرآنی است.


فروشگاه اینترنتی لباس کودک