به‌آب‌اندازی همزمان دو فروند یدک‌کش در بندر شهید رجایی محمدرضا پور رجبی بنادر ودریانوردی هرمزگان یدک کش بندرعباس

1401\09\30 19:27:04


به‌آب‌اندازی همزمان دو فروند یدک‌کش در بندر شهید رجایی

بندرعباس - معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بعد از اتمام تعمیرات اساسی زیرآبی دو فروند یدک‌کش در بندر شهید رجایی به آب‌اندازی شد.

محمدرضا پوررجبی در تشریح آخرین وضعیت تعمیرات یدک‌کش‌ها در اداره تعمیرات و نگهداری تجهیزات دریایی در بندر شهید رجایی افزود: بعد از اتمام تعمیرات اساسی زیرآبی یدک‌کش‌های «ثارالله» و «احد» در بندر شهید رجایی به آب‌اندازی شد.

وی ادامه داد: یدک‌کش‌های «ثارالله» متعلق به اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و یدک‌کش «احد» اعزامی از اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان که جهت انجام تعمیرات اساسی زیرآبی و انجام بازدیدهای دوره‌ای کارشناسان موسسه رده‌بندی بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی مستقر شده بود به آب‌اندازی شد تا بعد از انجام سایر تعمیرات روآبی آماده به کار و به چرخه عملیاتی بنادر مهم کشور وارد شوند.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان کرد: این یدک‌کش‌ها که برای انجام تعمیرات اساسی زیرآبی و انجام بازدیدهای دوره‌ای کارشناسان موسسه رده بندی بر روی سرسره تعمیراتی بندر شهید رجایی مستقر شده بود هفته پایانی آذرماه به آب‌اندازی شد تا بعد از انجام سایر تعمیرات روآبی آماده به کار و به چرخه عملیاتی بنادر مهم کشور وارد شوند.

به گفته پوررجبی، از ابتدای امسال تا کنون ۱۸ فروند شناور تعمیرات زیرآبی انجام شده چهار فروند متعلق به بنادر بوشهر و امام خمینی (ره) بوده و درحال حاضر یک فروند برای تعمیرات زیرآبی در دست اقدام است.


بازنشر از : مهر

محمدرضا پور رجبی

بنادر ودریانوردی هرمزگان

یدک کش

بندرعباس - معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بعد از اتمام تعمیرات اساسی زیرآبی دو فروند یدک‌کش در بندر شهید رجایی به آب‌اندازی شد.