اداره کل مدیریت بحران گیلان امیر مرادی آستارا آستارا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از تدوین برنامه جامع مد

1401\06\30 18:26:06


تدوین برنامه جامع مدیریت بحران در گیلان

آستارا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از تدوین برنامه جامع مدیریت بحران در این استان خبر داد و گفت: باید برای مقابله با بحران‌های احتمالی، پیشگیری به موقع انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر مرادی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران آستارا با اشاره به ماده ۱۳ و ۱۴ قانون مدیریت بحران گفت: برنامه‌های جامعی برای مقابله با وقوع بحران‌های احتمالی در استان گیلان تدارک دیده شده و همچنین با هماهنگی مدیران‌کل منابع طبیعی و محیط زیست استان گیلان به برنامه جامعی برای جنگل‌ها و مناطق چهارگانه رسیدیم که شرح وظایف هر یک از دستگاه‌ها در آن تبیین شده است.

وی افزود: دستگاه‌ها باید نسبت به اجرای برنامه‌ها اهتمام داشته باشند و از فرمانداران به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان‌ها انتظار می‌رود آنها را از مدیران مطالبه کنند. مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به آتش‌سوزی‌های اخیر در لاهیجان و بندر انزلی افزود: این حوادث نشان داد که اگر برنامه‌های مورد نظر به درستی اجرا شوند، فرمانداران به عنوان مسئولان اصلی مدیریت بحران در شهرستان‌ها می‌توانند نسبت به برطرف کردن مسائل اقدام کنند. مرادی بحث اطفای حریق را از جمله برنامه‌های تدوین شده برشمرد و گفت: با توجه به وسعت جنگل‌ها و مناطق چهارگانه در این استان و اهمیت حفظ و نگهداری این میراث ملی ضروری است که بیشتر تلاش کنیم و منظم‌تر و هماهنگ‌تر عمل نمائیم.

تبلیغات
چاه ارت - اعلام حریق
چاه ارت - اعلام حریق

کالای برق لِنا - LENA با سابقه ای درخشان در صنعت برق کشور و در زمینه ی تامین کالای برق,اجرای پروژه های الکتریکال و هوشمند سازی برق ساختمان فعالیت میکند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه مسئول اصلی مدیریت عملیات‌ها فرمانداران هستند، تاکید کرد: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، در هنگام بروز حوادث در جنگل‌ها فرماندهی میدان برعهده منابع طبیعی و در مناطق چهارگانه برعهده حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها است و لذا باید هماهنگی لازم از قبل انجام و تیم‌ها پیش‌بینی شود. وی با اشاره به ابلاغ برنامه‌ها و احکام مربوطه گفت: فرمانداران باید نیازهای شهرستان‌ها را از بابت اطفای حریق احصا کنند و دستگاه‌های ذی‌ربط بر اساس آن حداقل امکانات مورد نیاز را تدارک ببینند و نیروهای پشتیبانی مانند بسیج، گروه‌های جهادی و نیروهای مردمی را شناسایی و آموزش‌های لازم را ارائه کنند. وی با بیان اینکه مدیریت بحران به معنی تجمیع امکانات و تجهیزات موجود است، اظهار کرد: باید برای مقابله با بحران‌های احتمالی، پیشگیری به موقع انجام شود و مدیران دستگاه‌ها و نهادهای مختلف نیز در این زمینه به یکدیگر کمک کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان گفت: بنابر ماده ۲ و ۱۶ قانون مدیریت بحران همه امکانات بخش‌های دولتی و خصوصی باید شناسایی و در قالب بانک اطلاعی جمع‌آوری شده و نشست‌های توجیهی با مالکان آنها برگزار شود تا در زمان بحران این امکانات مورد استفاده قرار بگیرند.. .


بازنشر از : مهر

اداره کل مدیریت بحران گیلان

امیر مرادی

آستارا


مشاور امور مالی و مالیاتی در تهران