استانداری آذربایجان غربی محمد صادق معتمدیان فیبر نوری ارومیه - استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تسهیل در صدور مجور و

1401\10\24 21:12:28


تسهیل در صدور مجور و حفاری برای توسعه فیبر نوری ضروری است

ارومیه - استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تسهیل در صدور مجور و حفاری برای توسعه فیبر نوری ضروری در استان ضروری است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان ظهر شنبه در در آئین امضای این تفاهم‌نامه همکاری مشترک با تاکید بر ضرورت گسترش فیبر نوری در این استان، اظهار کرد: مطالعات فاز دوم طرح نجما (نهضت جهادی فیبرنوری مخابرات ایران) در استان آغاز و در فاز اول اجرای طرح ظرفیت شبکه فیبر نوری به ۱۰۰ هزار پورت افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به نقش فیبر نوری در افزایش پاسخگویی به کسب و کارهای مجازی افزود: طرح نجمای مخابرات باید سبب تحول در مناطق روستایی شود. استاندار آذربایجان‌غربی از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا نهایت تلاش و همکاری را در توسعه فیبر نوری در آذربایجان‌غربی داشته باشند. وی ادامه داد: تسهیل در صدور مجوز و حفاری برای توسعه فیبر نوری ضروری است که باید در دستور کار قرار گیرد.

معتمدیان با تاکید بر ضرورت بهره مندی از شرکت‌های دانش بنیان در توسعه زیرساخت‌های مخابراتی، گفت: به دنبال شرکت‌های توانمند این حوزه هستیم. وی همچنین از آنتن دهی جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی انتقاد کرد و خواستار توجه ویژه شرکت مخابرات به این موضوع شد. بالا بردن کیفیت اینترنت در روستاها از مطالبات جدی مردم است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: بالا بردن کیفیت اینترنت در روستاها از مطالبات جدی مردم است.

وحید جلال زاده افزود: ارتباطات از زیرساخت‌های اصلی توسعه به شمار می‌رود و اگر این موضوع مورد توجه قرار نگیرد، بی شک ضرر می‌کنیم. وی با تاکید بر اینکه بالا بردن کیفیت اینترنت در مناطق روستایی از مطالبات اصلی مردم است، افزود: امیدواریم برای تأمین تجهیزات ارتقای فیبرنوری در روستاها به خصوص در مناطق روستایی استان دستورات لازم همزمان با آغاز عملیات اجرایی نهضت جهادی توسعه فیبرنوری در استان نیز صادر شود. جلال زاده با اشاره به توجه به توسعه زیرساخت‌های مخابراتی از اهداف پیش روی دولت سیزدهم است، گفت: شرکت مخابرات ایران این اطمینان را بدهد به تنهایی می‌تواند این طرح نجما را اجرا کند یا نیاز به همراهی سایر شرکت‌های نواری و بخش خصوصی در این زمینه است.

یکی از نمایندگان مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون ۸۰ درصد بستر خانواده‌ها و ۱۰۰ درصد بستر کسب و کارها وابسته به اینترنت است بررسی شود این طرح قابلیت خدمات دهی را دارد؟ شرکت مخابرات ایران با قدرت به سمت تحول دیجیتال در حال حرکت است مدیرعامل شرکت مخابرات ایران هم در این آئین گفت: شرکت مخابرات ایران با وجود همه مشکلات پیش رو با تمام توان به سمت تحول دیجیتال در حال حرکت است و طرح نجما در حال اجرا است. مجید سلطانی با بیان اینکه سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالصی از ۸.۳ درصد در سال ۲۰۱۶ به میزان ۹.۶ درصد در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است، اظهار کرد: میانگین سرمایه‌ای که حامیت‌ها در جهان برای توسعه شبکه فیبرنوری کرده‌اند، حدود ۴۰ درصد است. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران یادآور شد: با وجود اینکه ارائه خدمات با کیفیت بر بستر فیبرنوری در دیگر کشورها به طور میانگین حدود ۲۵ دلار است اما به دلیل شرایط اقتصادی ایران این میزان در کشور حدود ۳ دلار است.

سلطانی طرح نجما را طرحی مهندسی و مطالعه شدن عنوان کرد و نسبت به اجرای کامل اهداف آن در آذربایجان غربی و دیگر مناطق کشور تاکید کرد. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران تاکید کرد: همچنین برای توسعه شبکه همراه و ایجاد تحول از نسل چهارم به نسل پنجم ضروری است به سمت توسعه فیبر نوری در کشور و استان حرکت کنیم. وی اضافه کرد: شرکت مخابرات ایران با تمام توان به سمت تحول دیجیتال در حال حرکت است و با همه توان برنامه‌های نهضت جهادی توسعه فیبرنوری را عملیاتی خواهد کرد.

در این آئین تفاهم نامه مشترک استانداری آذربایجان‌غربی و شرکت مخابرات ایران با هدف گسترش شبکه فیبرنوری و توسعه زیرساخت‌های اینترنتی در این استان به امضای محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی و مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران رسید.. .


بازنشر از : مهر

استانداری آذربایجان غربی

محمد صادق معتمدیان

فیبر نوری


استعلام قیمت کارتن لیمینتی