وزارت امور خارجه ایران صادرات غیرنفتی صادرات کالا قزوین قزوین- رئیس دفتر نمایندگ

1401\11\19 02:59:26


تلاش برای تحقق یک میلیارد دلار صادرات کالا از قزوین

قزوین- رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه از تلاش برای تحقق یک میلیارد دلار صادرات کالا از قزوین به خارج از کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین عمیدی بعد از ظهر سه شنبه در جمع اصحاب رسانه استان قزوین اظهار کرد: هر کاری که برای توسعه و گسترش تجارت خارجی در قزوین استان کمک کند انجام خواهیم داد وی افزود: تلاش برای آشنایی سفرای خارجی با ظرفیت‌های عظیم قزوین یکی از اهداف ما در این دفتر است و تلاش می‌کنیم تا شاهد حضور سفرای خارجی در قزوین باشیم.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قزوین بیان کرد: تاکید عبداللهیان وزیر امور خارجه بر این است که سفرای کشورهای خارجی با ظرفیت‌های استان قزوین آشنا شوند وی ادامه داد: معتقدیم دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قزوین حلقه اتصال بخش تولید در قزوین به بازارهای جهانی است و باید با استفاده از همه ظرفیت‌ها این نقش خود را ایفا کنیم. عمیدی تاکید کرد: یکی از برنامه‌های ما فراهم کردین زمینه برای حضور سفرای کشورهای عضو اکو در قزوین است که امیدواریم به زودی این امر محقق شود. وی عنوان کرد: تمرکز و توجه اصلی ما بر روی صادرات و کمک به تحقق صادرات یک میلیارد دلاری در استان قزوین است و بر همین اساس سعی می‌کنیم به دنبال انعکاس توانمندی‌ها و پتانسیل‌های اقتصادی و صادراتی استان قزوین باشیم.

تبلیغات
فروشگاه لوازم هنری
فروشگاه لوازم هنری

آرت ویم، تهیه و توزیع لوازم هنری در سطوح مبتدی و حرفه ای،، ارائه رنگ و مدیوم ، بوم و کاغذ ، قلم مو ، ابزار هنری با کیفیت های متنوع و قیمت مناسب سراسر ایران !

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قزوین ادامه داد: با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته امیداریم بتوانیم زمینه صادرات آثار فاخر هنری استان قزوین را به کشورهای همسایه فراهم کنیم. وی گفت: فرودگاه قزوین به عنوان یکی از قدیمی ترین فرودگاه‌های کشور یک فرصت محسوب می‌شود و می‌توان زمینه رونق آن را فراهم کرد عمیدی ادامه داد: اقدامات کنسولی شهروندان نیز از این پس در قزوین انجام می‌شود و دیگر نیاز نیست شهروندان برای اقدامات کنسولی راهی تهران شوند. وی در پایان یادآور شد: در وزارت امور خارجی سیستم تلفنی به نام قاصدک تعریف شده تا برای ارتباط با سفارتخانه و نمایندگی‌ها با آنها تماس بگیریم و بخشی از مشکلات مردم از این طریق حل خواهد شد..

.


بازنشر از : مهر

وزارت امور خارجه ایران

صادرات غیرنفتی

صادرات کالا

قزوین


مشاور امور مالی و مالیاتی در تهران