1401\09\08 17:46:07


جامعه اسلامی برای حیات و استقلال نیاز به قرآن دارد

مشهد ـ رئیس ستاد مردمی تکریم از پیشکسوتان قرآنی استان خراسان رضوی گفت: جامعه اسلامی برای حیات و استقلال نیاز به قرآن و فهم این کتاب آسمانی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی مولوی ظهر سه شنبه در نشست خبری اعلام برنامه‌های اجتماع بانوان قرآنی شهر مشهد با بیان اینکه باید در جامعه‌ای اسلامی، احکام اسلامی نیز رعایت شود، اظهار کرد: جامعه اسلامی برای حیات و استقلال خود نیاز به قرآن و فهم این کتاب آسمانی دارد.

رئیس ستاد مردمی تکریم از پیشکسوتان قرآنی خراسان رضوی افزود: فهم درست از قرآن متفاوت بوده برای اینکه در قرآن سیمای مؤمنین و مشرکین و کفار را قید می‌کند. وی بیان کرد: برداشت ما باید از قرآن درست تشخیص داده شود و جامعه ما اگر بخواهد حیات واقعی خود را در حوزه‌های مختلف داشته باشد باید به قرآن پناه ببرد. مولوی با بیان اینکه قرآن کریم ام الکتاب است اظهار کرد: قرآن زینت جامعه اسلامی برای همه ادیان و ادوار از بدو پیدایش آدم تا به امروز بوده و خواهد بود.

رئیس ستاد مردمی تکریم از پیشکسوتان قرآنی خراسان رضوی افزود: برخی از علمای جاهلیت و عصر حاضر به فهم دقیقی از قرآن کمتر اشاره کردند. وی با بیان کرد: از شئونات حکومت اسلامی نشر فرهنگ اسلامی است و به همین جهت اهل بیت بر فهم قرآن و خواندن این کتاب آسمانی تاکید کرده‌اند. مولوی در ادامه افزود: افرادی که چادر از سر بانوان محجبه و عمامه از سر طلبه بر می‌دارند با اسلام و قرآن مخالف هستند.

رئیس ستاد مردمی تکریم از پیشکسوتان قرآنی خراسان رضوی بیان کرد: رسالت مهم ما تبلیغ و ترویج معارف قرآنی است. وی افزود: خراسان رضوی دارای استعداد بالایی در حوزه معارفی اسلامی است و همچنین بانوان قرانی ما جزو چهره‌های ماندگار قرآنی ما هستند. تجلیل از خدمات بانوی حافظ و داور بین المللی قرآن در ادامه فاطمه علمداری، معاون ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان قرآنی خراسان رضوی اظهار کرد: اجتماع بانوان قرآنی شهر مشهد به مناسبت سالروز میلاد حضرت زینب (س) با حضور انسیه خزعلی برگزار می‌شود.

معاون ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان قرآنی خراسان رضوی افزود: این برنامه همچنین برای فعالین قرآنی که اشخاص حقیقی و حقوقی هستند برگزار می‌شود. وی افزود: در مراسمی با حضور معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از خدمات قرآنی استاد پیشکسوت، حافظ کل قرآن و داور بین‌المللی «زهرا افخمی» در مشهد تجلیل می‌شود. علمداری بیان کرد: پیش از این مراسم، کارگاه‌های جنبی برای مهارت افزایی از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۱۴ برپا و در آن، دوره‌هایی برای مهارت‌های ده‌گانه زندگی با پیوست قرآنی برای نوجوان و جوانان ۱۳ تا ۲۰ سال برگزار می‌شود.

معاون ستاد مردمی تجلیل از پیشکسوتان قرآنی خراسان رضوی افزود: در سال گذشته برنامه‌های متنوعی در تجلیل از نخبه‌ها و اساتید قرآنی استان خراسان رضوی داشتیم، در میان این قشر، تعدادی هم بانوان قرآنی و نخبه هستند که کمتر از آن‌ها تجلیل شده است. وی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های امروز جامعه امر به معروف است که اگر کمرنگ شود موجب مشکلات عدیده می‌شود و همچنین عدم مهارت آموزی برای این فریضه الهی یکی از اشکالات موجود است. علمداری بیان کرد: همچنین در مراسم اجتماع بانوان قرآنی شهر مشهد از ۱۰ بانوی پرستار فعال قرآنی نیز تجلیل می‌شود.

گفتنی است؛ اجتماع بزرگ بانوان قرآنی در مشهد به مناسبت سالروز میلاد حضرت زینب (س)، پنجشنبه ۱۰ آذر ماه از ساعت ۱۴ در تالار شهر مشهد واقع در عرصه میدان شهدا برگزار می‌شود.. .


بازنشر از : مهر

قرآن

انسیه خزعلی

خراسان رضوی

مشهد