1401\10\12 12:08:05


حاج قاسم سلیمانی دشمن‌شناس و استکبارستیز بود

مشهد ـ معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی گفت: حاج قاسم سلیمانی دشمن‌شناس و استکبارستیز بود، شانه به شانه و سنگر به سنگر دشمن را دنبال می‌کرد و هیچ‌گاه نترسید و ناامید نشد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین حجت گنابادی‌نژاد شامگاه یکشنبه در همایش بین‌المللی «جان فدا» که در آستانه سومین سالروز شهادت سردار دل‌ها در تالار شیخ طبرسی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، به ویژگی‌های سردار حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس اشاره و اظهار کرد: مهم‌ترین ویژگی سردار حاج قاسم سلیمانی به تعبیر مقام معظم رهبری مکتب ایشان است، وی سرباز پر افتخار حضرت امام (ره) بود و توانست پرچمدار مکتب امام باشد.

معاون فرهنگی اجتماعی و زیارت استانداری خراسان رضوی در تبیین ویژگی‌های مکتب حاج قاسم گفت: اصلی‌ترین ویژگی این شهید بزرگوار، باور به توحید و باورمندی ایشان به اسلام ناب محمدی بود. همچنین عشق بی پایان حاج قاسم به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) از دیگر ویژگی‌های مکتب ایشان است. وی با بیان اینکه حاج قاسم همواره حامی مستضعفان، محرومان و بی‌پناهان عالم بود، گفت: حاج قاسم از فلسطین که کمتر از ۵ درصد شیعه دارد به تمام معنا دفاع کرد و روح تازه‌ای به مقاومت بخشید.

سلیمانی و ابو مهدی نتیجه مکتب عاشورایی هستند در ادامه، حسین اکبری، سفیر ایران در سوریه نیز اظهار کرد: سردار شهید سلیمانی و ابو مهدی المهندس نتیجه یک مکتب، اندیشه و حرکت عاشورایی‌اند و افتخارشان این است که شاگرد مکتب امام و عاشورا هستند. سفیر ایران در سوریه ادامه داد: در واقع اگر حاج قاسم و ابومهدی و مقاومت و اندیشه مقاومت آنان عمل نمی‌کرد چه اتفاقی رخ می‌داد؟ آمریکا در دنیا سلطه پیدا می‌کرد و کل دنیا را تحت تأثیر قرار می‌داد. این دو شهید بزرگوار از یک اتفاق بزرگ جهانی جلوگیری کردند.

به گفته اکبری، این ملت امام حسین (ع) تبدیل به حرکت جهانی شد و در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا ایستاد. وی گفت: وقتی می‌خواهیم شأن و جایگاه این دو شهید بزرگوار را توصیف کنیم باید شرایط زمانی زندگی کردن آنان را تبیین کنیم. اکبری بیان کرد: حاج قاسم گفت «ما ملت امام حسینیم» به این معنی اسلام ما را مکلف کرد که باید از مرزها عبور کنیم، ملت امام حسین (ع) آزادی‌خواه هستند و از مظلوم دفاع می‌کنند.

سفیر ایران در سوریه ادامه داد: هر ملتی اگر امام، دشمن و زمان خود را بشناسد موفق عمل کرده و پیروز است؛ مردم در دوران زندگانی امام حسین (ع) کوتاهی کردند و به امام ملحق نشدند از همین رو پس از به شهادت رسیدن ایشان به اشتباه خود پی بردند و قیام کردند که در این قیام ۳۵ هزار نفر شهید شدند.. .


بازنشر از : مهر

آستان قدس رضوی

استانداری خراسان رضوی

حسین اکبری

مکتب امام