سید محمد آئینی معاون وزیر راه حاشیه نشینی راه و شهرسازی خوز اهواز- معاون وزیر را

1401\07\07 17:00:04


حاشیه نشینی در اهواز متوقف نشده است

اهواز- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حاشیه نشینی در خوزستان به ویژه در اهواز ادامه دارد و این شهر از معدود شهرهایی است که حاشیه نشینی در آن متوقف نشده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد آئینی پیش از ظهر امروز پنجشنبه در جلسه با مسئولان استان خوزستان ضمن گلایه از نبود اطلاع رسانی از اقدامات انجام شده از سوی مسئولان تاکید کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به صراحت اعلام کردند که تبلیغات نارسایی مسئولان صورت می‌گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: از شهرداری‌ها درخواست می‌کنم در این راستا کلیپ‌هایی و… را ایجاد کنند تا به اطلاع مردم رسانده شود وی در ادامه جذب قیر رایگان توسط شهرداری اهواز را اقدامی درست تلقی کرد و گفت: واقعیت امر این است که بیشتر مردم با همین آسفالت‌ها خوشحال می‌شوند؛ البته آنچه به عنوان برنامه ملی در دستور کار شرکت بازآفرینی شهری ایران قرار دارد، اینکه تا پایان سال آینده معبر خاکی در مقطع بازآفرینی در سطح کشور از جمله در خوزستان وجود نداشته باشد. مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تاکید کرد: مسئولان خوزستانی باید آمار لازم را در این زمینه ارائه دهند تا سهمیه مناسبی در طرح بازآفرینی محلات به استان تعلق بگیرد. آئینی در خصوص حاشیه نشینی گفت: حاشیه نشینی همچنان در خوزستان به ویژه در اهواز ادامه دارد یعنی ساخت و سازهای غیر مجاز در اهواز انجام می‌شود؛ اهواز از معدود شهرهایی است که حاشیه نشینی در آن متوقف نشده است.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز

لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری اهواز باید از روند حاشیه نشینی در این شهرستان جلوگیری کند، افزود: طبق اعلام آمارهای رسمی ۱۹۵ هزار نفر حاشیه نشین در اهواز وجود دارد در حالی این رقم شاید ۴۰۰ هزار نفر باشد که فاصله زیادی است و این تفاوت در آمار باید رفع شود تا بتوان مشکلات این معضل را به گونه‌ای دیگر حل و فصل کرد. معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص پروژه ملی مسکن یک هزار و ۸۶۸ واحد مسکونی در خوزستان تصریح کرد: این پروژه نباید در حوزه بازآفرینی قلمداد بشود بلکه پروژه شهری است. آئینی گفت: با مسئولان این پروژه صحبت شده که قول دادند ۵۰ واحد تا پایان سال آماده بهره برداری باشند که از شهرداری‌های خوزستان درخواست می‌شود که مجوزهای لازم صادر کند تا پروانه اخذ شود..

.


بازنشر از : مهر

سید محمد آئینی

معاون وزیر راه

حاشیه نشینی

راه و شهرسازی خوز


نمایندگی زومر - جک پارکینگ زومر - ریموت زومر