ریاست حوزه هنری زنجان تئاتر ایران امیر نعمتی زنجان-رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی زنجان از حضور چشمگیر گروه خواهران

1401\11\19 06:27:22


حضور چشمگیر گروه خواهران در بین گروه‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد

زنجان-رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی زنجان از حضور چشمگیر گروه خواهران در بین گروه‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد خبر داد.

امیر نعمتی اظهار داشت: پس از انتشار فراخوان رویدادهای نمایشی و همایش‌های استانی (محرابیان) سومین دوره از همایش تئاتر مردمی بچه‌های مسجد ۱۲ تا ۲۲ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ در مساجد، مدارس شهرستان‌ها و روستاهای استان زنجان فعالیت خود را آغاز کرد.

نعمتی با یادآوری برگزاری دو دوره از همایش تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰ گفت: تئاتر بچه‌های مسجد دو سال قبل و پیش از شیوع کرونا کارش را آغاز کرد و اولین دوره این همایش را سال ۱۳۹۸ با حضور ۱۱ گروه و دومین گروه در سال ۱۴۰۰ با حضور ۱۲ گروه از جوانان و نوجوانان در بخش خواهران و براداران فعالیت خود را آغاز کرده است. وی با اشاره به اینکه همایش تئاتر بچه‌های مسجد با گرایش موضوعات مختلف دینی و اجتماعی شامل تاریخ اسلام و ادیان آسمانی، قصص قرآن، زندگی پیامبران (ص) و بزرگان دین، روایات و احادیث، سبک زندگی ایرانی اسلامی، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، با حضور گروه‌های فعال تئاتر مساجد برگزار می‌شود، گفت: در سومین دوره از همایش مردمی تئاتر بچه‌های مسجد ۲۰ گروه تئاتر با ۱۷۰ هنرجوی مسجدی با بیش از ۱۰۰ اجرا در مساجد، مدارس شهرستان‌ها و روستاهای استان زنجان فعالیت دارند که در مرحله بازبینی می‌باشند. به گفته نعمتی، پس از اتمام بازبینی اجرای گروه‌های تئاتر مسجدی در استان در روزهای آتی آیین اختتامیه سومین دوره همایش تئاتر مردمی بچه‌های مسجد نیز برگزار خواهد شد.

تبلیغات
فروشگاه لوازم هنری
فروشگاه لوازم هنری

آرت ویم، تهیه و توزیع لوازم هنری در سطوح مبتدی و حرفه ای،، ارائه رنگ و مدیوم ، بوم و کاغذ ، قلم مو ، ابزار هنری با کیفیت های متنوع و قیمت مناسب سراسر ایران !

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی زنجان به افزایش چشمگیر گروه خواهران به نسبت دوره‌های گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در این دوره ۱۶ گروه از گروه‌های تئاتر مردمی بچه‌های مسجد را گروه خواهران تشکیل داده‌اند. وی اهداف اصلی برگزاری این دوره از همایش را ارتقای کیفی فعالیت‌های نمایشی گروه‌های تئاتر استان، ایجاد تولیدات محتوایی متناسب با فضا و ظرفیت‌های اجرای تئاتر در مساجد، برنامه‌ریزی، هدایت و تشویق گروه‌ها جهت اجرای نمایش به نحو مطلوب در مساجد در استان و جذب حداکثری مخاطبان برای تمام گروه‌های سنی عنوان کرد و خاطرنشان شد: این دوره از همایش به لحاظ کمی و کیفی از رشد خوبی برخوردار بوده است.. .


بازنشر از : مهر

ریاست حوزه هنری زنجان

تئاتر ایران

امیر نعمتی


پیش بینی قیمت روز دلار طلا و خودرو