1401\11\01 23:19:21


دانشگاه مرکز راهکارهای نوآورانه برای پیشرفت کرمانشاه باشد

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه جامعه دانشگاهی نباید نسبت به موضوعات مختلف منفعل باشد، گفت: دانشگاه مرکز راهکارهای نوآورانه برای پیشرفت کرمانشاه باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه بعد از ظهر شنبه در نشست هم اندیشی با رؤسا و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های استان کرمانشاه که در سالن شهدای دولت برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه‌ها رسالت‌های مهمی مانند تولید علم، آموزش و تربیت صحیح دانشجو و مسئولیت پذیری در قبال جامعه را بر عهده دارند.

وی آگاهی نسبت به مسیر را مهم‌تر از شتاب در پیمودن مسیر دانست و افزود: اگر در هنگام عمل و اجرا بصیرت لازم را نداشته باشیم هر چه بیشتر حرکت کنیم به همان اندازه از مقصد دور می‌شویم. صحرایی خطاب به اساتید دانشگاهی گفت: بیایید همه تلاش کنیم تا کرمانشاه عالمانه تر اداره شود. استاندار کرمانشاه خواهان نقش آفرینی پررنگ دانشگاه در پیشرفت، تولید و اشتغال استان شد و تصری کرد: برای تشخیص بهتر میزان اثرگذاری مجموعه‌های دانشگاهی باید بررسی کنیم اگر هر کدام از این مجموعه‌ها به استان دیگری منتقل شوند چه تأثیری در پیشرفت و تعالی کرمانشاه دارد و آیا یک خلأ بزرگ علمی اتفاق می‌افتد یا یک افسوس گذرا خواهد بود؟ وی خاطرنشان کرد: اگر از این زاویه به موضوعات نگاه کنیم، به پاسخ‌هایی دست خواهیم یافت که برای ما پیشرفت آفرین خواهد.

تبلیغات
مشاوره ارتقا شاخص وبومتریک Webometric Ranking
مشاوره ارتقا شاخص وبومتریک Webometric Ranking

مشاوره و بررسی فنی پورتال های دانشگاه برای سئو و ارتقا شاخص وبومتریک و بهبود رتبه در google scholar - مشاوره ارتقا شاخص وبومتریک Webometric Ranking - وبومتریک - رتبه بندی دانشگاه

صحرایی با تاکید بر اینکه جامعه دانشگاهی مسئولیت‌های اجتماعی خود را همیشه مدنظر قرار دهد گفت: دانشگاه نمی‌تواند نسبت به اتفاقات اجرایی که در استان رخ می‌دهد منفعل و بدون نظر باشد و باید مسئولیت اجتماعی و هویت عالمانه‌اش را همیشه مدنظر داشته باشد. وی با تاکید براینکه دانش باید راهگشا باشد، افزود: اگر معتقدیم که علم برای ما برتری آفرین و پیشرفت آفرین است نباید منتظر دعوت باشیم و لازم است به سمت بازکردن عرصه و فضا در حوزه‌های مختلف اقتصادی، کشاورزی، بازرگانی و صنعتی با بهره‌گیری از علم و دانش حرکت کنیم. استاندار کرمانشاه تاکید کرد: ارزش علم را با معیارهایی کارایی، کارآمدی و راهگشایی آن برای جامعه می‌سنجد.

صحرایی بر ضرورت کمک همه جانبه دانشگاه به پیشرفت و تعالی کرمانشاه تاکید کرد و گفت: مدیریت ارشد استان از نقش آفرینی اساتید دانشگاه و ارائه طرح‌ها و راهکارهای خلاقانه در تمامی حوزه‌ها استقبال می‌کند. وی تاکید کرد: برای حل مشکلات و بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی در کرمانشاه باید به دنبال خلق بیشترین فرصت‌ها با کمترین امکانات باشیم و اساتید دانشگاهیان توانمند و خلاق ما می‌توانند برای دستیابی به این مهم کمک کنند. صحرایی عشق به علم آموزی را بهتر از آموزش علم دانست و عنوان کرد: دانشگاه‌ها با برگزاری مداوم اردوهای علمی و انگیزشی در فضاهای پژوهشی، صنعتی و تولیدی به دنبال تقویت خلاقیت، ایده آفرینی و نوآوری در میان دانشجویان باشند..

.


بازنشر از : مهر

کرمانشاه

استاندارکرمانشاه

محمد طیب صحرایی

دانشگاه ها