نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان خطبه های نماز جمعه قطعی آب همدان- نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت

1401\07\15 19:25:21


دستگاههای امنیتی در مورد آبرسانی به همدان تحقیق کنند

همدان- نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: دستگاههای امنیتی در مورد آبرسانی به همدان تحقیق کنند، نکند افرادی می خواهند به مردم آسیب بزنند یا آنها را ناراحت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله شعبانی موثقی در نمازجمعه این هفته همدان بیان کرد یکی از شاخصه‌های جامعه مطلوب وجود انسجام اجتماعی و همبستگی بین آحاد جامعه است، جامعه مطلوب در قرآن کریم یک مدینه فاضله ایست که همه در کنار هم با همبستگی زندگی می‌کنند.

وی افزود: در قرآن کریم تاکید شده که مراقب باشید دچار اختلاف نشأت گرفته از هوای نفس نشوید، یاد نعمتهای خدا باشید؛ چون این تذکرات می‌تواند باعث افزایش نعمتها در جامعه شود و این نعمت‌ها شامل اخوت، الفت اجتماعی، نعمت برادری و انسجام اجتماعی است. نماینده ولی فقیه در استان همدان تصریح کرد: شما در یک جامعه جاهلی زندگی می‌کردید که در آن مبتنی بر اختلاف، شکاف اجتماعی و درگیری اجتماعی بود و با کوچک‌ترین بهانه اختلاف ایجاد می‌شد و درشهر مدینه ادم کشته می‌شد و خداوند برای شما تألیف قلوب ایجاد کرد. وی ادامه داد: با نعمت و توجه الهی برادر شدید، خداوند شما را نجات داد و جامعه جاهلی آنروز را دچار همبستگی کرد، جامعه‌ای انصار خود را فدای مهاجر می‌کرد و مهاجرین توجه ویژه به انصار داشتند، پیغمبر بصورت دوبه دو برادری و اخوت ایجاد کرد، به مردم فرمودند خدای تعالی سه چیز را بر جامعه اسلامی می‌پسندد و سه چیز را نمی‌پسندد، مسیله اختلاف، شکاف اجتماعی و تفرق را خدا دوست ندارد.

امام جمعه همدان ادامه داد: با عمل والتزام به قانون الهی جامعه به همبستگی می‌رسد چراکه جامعه ما یک جامعه دینی و اسلامی است، آن‌چه توسط آمیزه‌های دینی و رهبر انقلاب اسلامی مطرح شده نیز به عنوان قانون الهی باید به آن توجه شود و می‌تواند محور انسجام شود. نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان اینکه جامعه پیغمبر با التزام عملی به قانون انسجام پیدا کرد، تصریح کرد: اگر یک جامعه بشری بخواهد منسجم شود، اختلاف‌ها در آن ایجاد نشود همه باید التزام به قانون شوند، همه کشورهای دنیا قوانین خود را دارند و عده‌ای با این قوانین مخالف هستند. حجت الاسلام و المسلمین شعبانی ادامه داد: وقتی قانون کار ۱۳۶۴ درحال تصویب بود، خیلی‌ها با این قانون مخالف بودند، خیلی‌ها مخالف قانون رانندگی، مالیات وغیره مخالف هستند.

تبلیغات
مشاوره خدمات مالیاتی
مشاوره خدمات مالیاتی

گروه مشاوره و توسعه مدیریت تیارا ارائه خدمات مالیاتی تنظیم و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده - تنظیم و ارسال معاملات فصلی- تنظیم اسناد مربوط به دفاتر کانونی- تحریر دفاتر قانونی- تنظیم اظهارنامه مالیاتی (سالانه)- شرکت در جلسات رسیدگی مالیاتی- تنظیم لوایح دفاعیه جهت اعتراض به برگ تشخیص های مالیاتی - صادره و شرکت در هیات های حل اختلاف به کسب و کارها

البته در قوانین الهی همه باید مطیع باشیم، اما در قوانین بشری مخالف و موافق وجود دارد. ++ همه باید به قانون کشور احترام بگذاریم وی متذکر شد: همه دنیا قانون را محل انسجام بشری می‌دانند، همه باید به قوانین کشور احترام بگذاریم، متولین قانون بیشتر باید به قانون احترام بگذارند. امام جمعه شهر همدان با تاکید بر اینکه اگر می‌خواهیم مردم به قانون احترام بگذارند طبیعتاً متولیان باید بیشتر به این قانون توجه کنند، خاطرنشان کرد: دومین محور در شهر مدینه، ولایت و رهبری پیغمبر بزرگوار بوده است، به نوعی که از ابتدای اسلام رهبری دینی و الهی در جامعه می‌تواند یک انسجام را ایجاد کند، در حوادث اخیر بیان رهبر انقلاب اسلامی و موضع گیری حوادث اخیر چگونه بوده است، نفی دوقطبی سازی های کاذب که دشمنان ایجاد کرده و فرمودند «دعوا سر بی حجاب و باحجاب نیست»، نفی قومیت گرایی های دشمن به آن دامن میزند.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اسلامی که فرموده اند «قوم بلوچ ما از بهترین‌ها هستند، مردم کُرد ما برای انقلاب زیاد زحمت کشیده اند و این محور وحدت است»، تاکید کرد: رهبری در طول ۴۲ سال گذشته چه در دوران امام بزرگوار چه امروز محور وحدت جامعه است، رهبر انقلاب گفتند «دشمن با ایران قوی کار دارد و مسئله جمهوری اسلامی و اسلام نیست.» وی در ادامه تاکید کرد: آمریکا دشمن درجه اول خود را چین می‌داند، چون نمی‌تواند ببیند کسی در مقابلش حرفی بزند، هر کشوری چه جمهوری اسلامی، کشور چین یا روسیه برای ان کشور برنامه ریزی می‌کند و درصدد تحریم است، اغتشاش می‌کند و به بهانه‌های واهی تحریم می‌کند و مشکلات بسیاری برای کشور ایجاد می‌کند. حجت الاسلام و المسلمین شعبانی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی دشمن برای ایران، «ایجاد شکاف اجتماعی» است، افزود: این به ضرر کشور ما است چراکه ما یک ملت فرهیخته هستیم و تمدن بزرگی را تجربه کرده ایم، ما قبل از اسلام هم یک کشور بزرگی بوده ایم و بعد از اسلام بزرگ‌تر شده ایم، اسلام وقتی با آمیزه‌های دینی عجین شد اتفاقات بزرگی را رقم زد. وی با تاکید بر اینکه از آنجا که ظرفیت ایران بسیار بالا است، دشمن نمی‌خواهد ایران بزرگ و قوی را ببیند، گفت: بیان واقعیت‌ها و پیدا کردن راهکارهای درست می‌تواند حافظ انسجام جامعه اسلامی شود.

++ راهکار حل مشکلات، اغتشاش نیست / برای حل مشکلات از نخبگان کمک گرفته شود امام جمعه همدان ادامه داد: راهکار مشکلات و مطالبات واقعی این مردم اغتشاش نیست، میلیاردها تومان هزینه‌های اقتصادی درست شد و مجدد تحریم‌های بیشتر ایجاد شد، با کمک گرفتن از نخبگان حوزوی و دانشگاهی می‌شود، آسیب‌ها وراهکارها را شناسایی کرد. نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به وضع موجود گفت: باید سازوکارهای حقوقی برای مطالبه‌های واقعی بدون اغتشاش، آشوب وترس در جامعه ایجاد کرد.. .


بازنشر از : مهر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان

خطبه های نماز جمعه

قطعی آب


تولید کارتن و سفارش کارتن