1401\10\12 12:10:13


دوقطبی سازی جامعه را به نابودی می‌کشاند

قزوین- نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه دو قطبی سازی جامعه را به نابودی می‌کشاند، گفت: دو قطبی‌سازی بین قومیت‌ها، فعالان سیاسی و باحجاب و بدحجاب خطرناک است.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار و گفت‌وگوی صمیمانه با جمعی از معتمدین اظهار کرد: زمانی دشمن فقط از طریق نظامی به میدان مبارزه می‌آید، زمانی از طریق تهاجم فرهنگی با ما می‌جنگد، زمانی از طریق مسائل امنیتی وارد مبارزه با ما می‌شود اما جنگ کنونی ترکیبی از جنگ‌های اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و نظامی با ابزار دروغ، تهمت و تغییر در شناخت‌ها است.

وی عنوان کرد: در چنین شرایطی وظیفه سنگینی بر عهده همه ما قرار دارد، چند نوع جهاد اعم از جهاد اصغر، کبیر و اکبر داریم. جهاد کبیر به معنای جهاد تبیین است، جهاد تبیین یعنی حق و باطل را برای مردم روشن کنیم. نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تشریح اهمیت جهاد تبیین در دوران جنگ شناختی دشمن، خاطرنشان کرد: جهاد تبیین بر همه ما واجب است و باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد چرا که اهمیت آن در دوران جنگ شناختی دوچندان است.

وی تصریح کرد: راجع به ارتباط با جوانان چند کلیدواژه را باید جدی بگیریم، نخستین کلیدواژه صداقت است، اگر با نسل جوان صادق نباشیم اعتماد آنها از بین می‌رود و صداقت امری ضروری در ارتباط با جوانان است و این ارتباط صادقانه باید با محبت صورت بگیرد تا بتوانیم جوانان را جذب کنیم. آیت‌الله عابدینی ادامه داد: آن چیزی که اکنون می‌تواند جامعه ما را به نابودی بکشاند، دو قطبی‌سازی است، دو قطبی‌سازی بین قومیت‌ها، فعالان سیاسی و باحجاب و بدحجاب خطرناک است و قرآن و دین ما را از پرداختن به آن نهی کرده است. نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: یکی دیگر از کلیدواژه‌های ارتباط با جوانان، عدالت است، همه آدم‌ها معنای عدالت را درک می‌کنند، اگر کسی بخواهد قانون‌خواری کند یا قانون را دور بزند، مردم این را حس می‌کنند چون مفهوم عدالت را می‌دانند.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از کلیدواژه‌ها صحبت کردن با منطق عقلانی است، بی‌منطق حرف نزنیم، باید به جوانان امید دهیم، اگر جوان ما ناامید باشد، به هیچ جا نمی‌توانیم برسیم. امام جمعه قزوین عنوان کرد: ما باید اهل مطالعه باشیم تا شبهات را برطرف کنیم، اینکه فقط در مقابل شبهات عصبانی شویم هیچ کاری پیش نخواهد رفت، ما باید شرح صدر داشته باشیم، اگر به محض شنیدن شبهات ناراحت و عصبانی شویم و دعوا راه بیندازیم موفق نمی‌شویم. آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرد: باید با منطق و با حوصله با کسانی که شبهه در ذهنشان است صحبت کنیم، حاج قاسم این‌گونه کارهایش را پیش برد، ایشان معجزه نظام و انقلاب اسلامی بودند.

وی تأکید کرد: باید دشمن‌شناسی را جدی بگیریم، ما دو نوع دشمن اعم از دشمن بیرونی و دشمن درونی داریم، این دشمنان را در فتنه‌های اخیر به‌طور کامل دیدیم، محوریت دشمن بیرونی ما صهیونیست‌ها و یهودی‌ها هستند، قرآن می‌گوید اصل دشمن مؤمنین همین‌ها هستند. امام جمعه قزوین با تأکید بر حفظ اعتماد مردم به نظام، بیان کرد: حفظ اعتماد مردم به نظام بسیار حائز اهمیت است، نماز ستون دین است، اعتماد نیز از عمود و عماد است، اعتماد مردم ستون خیمه نظام مقدس جمهوری اسلامی است، آن‌هایی که اعتماد مردم را به آتش می‌کشند، به مراتب پست‌تر و پلیدتر از آن‌هایی هستند که سطل‌های زباله را به آتش می‌کشند.. .


بازنشر از : مهر

نسل جوان

قزوین

عبدالکریم عابدینی

امام جمعه قزوین