1401\10\24 21:12:20


دیپلماسی علمی زمینه ساز توسعه روابط بین الملل است

تبریز-رییس دانشگاه تبریز با بیان اینکه توسعه دیپلماسی علمی و فناوری بهترین وسیله برای توسعه ارتباط کشورها و ملت‌ها است، توجه به این نوع دیپلماسی را زمینه‌ساز توسعه روابط بین الملل عنوان کرد.

صفر نصراله زاده در دیدار با سرکنسول ایران در ارزروم، یکی از راهبردهای کلان و مهم دانشگاه تبریز را گسترش و توسعه دیپلماسی علم و فنّاوری با کشورهای همسایه و به ویژه با کشور ترکیه اعلام و اضافه کرد: این رویه می‌تواند در راستای اجرای طرح‌های تحقیقاتی مشترک، تبادل استاد و دانشجو، جذب دانشجویان خارجی، ایجاد گروه‌های آموزشی و پژوهشی، میزبانی از فرصت‌های مطالعاتی، اعطای مدرک مشترک، انتشار نشریات و مقالات مشترک تعریف شود.

وی با اشاره به ظرفیت و توانمندی‌های دانشگاه تبریز در زمینه‌های مختلف گفت: این دانشگاه با داشتن ۸۰۰ عضو هیأت علمی، ۲۰ دانشکده، بیش از ۲۰ هزار دانشجو، ۴۰۰ آزمایشگاه و کارگاه، چندین قطب علمی و مراکز تحقیقاتی و پردیس علم و فناوری بسترها و زیر ساخت‌های لازم را برای گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی با دانشگاه‌های دیگر کشورها فراهم کرده است. نصرالله زاده ضمن انتقاد از معرفی ضعیف جایگاه و توانمندی‌های دانشگاه‌های کشورمان در منطقه و جهان، گفت: امروزه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های زیادی در دانشگاه‌های ایران به خصوص در دانشگاه‌های آذربایجان شرقی و دانشگاه تبریز است که متأسفانه به خاطر تبلیغات و معرفی ضعیف، این دانشگاه‌ها نا شناخته مانده اند. وی اضافه کرد: با حمایت و کمک سفارت خانه‌ها و سرکنسول‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورها می‌توان به توسعه دیپلماسی علم و فنّاوری با کشورهای همسایه و به ویژه با دانشگاه‌های کشور ترکیه شتاب بیشتری بخشید.

تبلیغات
آموزش مجازی هنر
آرت ویم، آموزش های مجازی با کیفیت و برترین اساتید کشور ، کالیوگرافی ، خوشنویسی، کالیوگرافی
# خوشنویسی - # نقاشی - # هنری

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ارزروم ترکیه نیز در این دیدار، گفت: با توجه به سوابق، اسناد و مدارک دانشگاه تبریز در مقایسه با سایر دانشگاه‌های ایران، پیشگام گسترش و توسعه دیپلماسی علم و فنّاوری با کشورهای همسایه و به ویژه با دانشگاه‌های کشور ترکیه بوده است. محمد ابراهیمی با اعلام حمایت از دانشگاه تبریز در توسعه و ارتباط با دانشگاه‌های کشور ترکیه، افزود: دانشگاه تبریز از دانشگاه‌های بزرگ و قدیمی ایران است که با توجه به ظرفیت‌هایش و همجواری با کشور ترکیه بسترهای لازم برای گسترش همکاری‌های علمی و فناوری با دانشگاه‌های ترکیه و به خصوص شهر ارزروم فراهم است. وی اظهار کرد: دانشگاه تبریز با توجه به جایگاه و رتبه‌هایی که در رده بندی جهانی دارد، کمتر شناخته شده است و باید بیش از اینها در برندسازی و معرفی دانشگاه تبریز در منطقه و جهان تلاش شود.

ابراهیمی ادامه داد: با جذب دانشجویان خارجی، تبادل استاد، برگزاری دوره‌های مشترک، حضور در نمایشگاه‌ها، اجرای طرح‌های مشترک، برگزاری مسابقات ورزشی و جشنواره‌های فرهنگی و هنری می‌توان به گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی کمک زیادی کرد.. .


بازنشر از : مهر

دانشگاه تبریز

تبریز

دانشگاه ها