انتقال خون لرستان خرم آباد دولت سیزدهم خرم‌آباد- مدیرکل انتقال خون لرستان از راه‌اندازی هفت پایگاه انتقال خون در

1401\11\19 03:05:08


راه‌اندازی ۷ پایگاه انتقال خون در لرستان

خرم‌آباد- مدیرکل انتقال خون لرستان از راه‌اندازی هفت پایگاه انتقال خون در این استان از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی سوری امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سازمان انتقال خون تنها متولی تأمین خون و فرآورده‌های خون سالم و کافی مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور بوده و این سازمان مردادماه سال ۵۳ در ایران تأسیس شد و در استان لرستان نیز سال ۶۳ اولین پایگاه انتقال خون فعالیت خود را آغاز کرد.

وی، عنوان کرد: از سال ۶۳ تا سال ۱۴۰۰ چهار پایگاه انتقال خون در سه شهرستان خرم آباد، بروجرد و الیگودرز خون مورد نیاز بیماران نیازمند به این مایع حیاتی را تأمین می‌کردند. مدیرکل انتقال خون لرستان، بیان داشت: با شروع به کار دولت سیزدهم و اهتمام ویژه دولت بر رفع کمبودها و محرومیت زدایی به ویژه در حوزه درمان، هفت پایگاه انتقال خون و سردخانه نگهداری پلاسما الیگودرز طی هفت ماهه اول امسال در لرستان به بهره‌برداری رسید. سوری با اشاره به افتتاح سردخانه نگهداری پلاسما با ظرفیت پنج هزار و ۵۰۰ واحد پلاسما در استان، عنوان کرد: تجهیز پایگاه‌های انتقال خون استان به دستگاه هوشمند «رگ‌یاب» همزمان با ایام دهه مبارک فجر را در استان داریم و این دستگاه با هدف شناسایی سریع رگ‌های خونی و پیشگیری از کبودی و آسیب به رگ‌های اهدا کنندگان استفاده می‌شود.

وی از کسب رتبه اول اهدای خون بانوان در کشور، مجهز شدن مراکز انتقال خون استان به کیت‌های تشخیص کم خونی، دستگاه برتر در حوزه پدافند غیر عامل در میان دستگاه‌های اجرایی استان از دیگر افتخارات اداره کل انتقال خون استان لرستان در دولت سیزدهم عنوان کرد.. .


بازنشر از : مهر

انتقال خون لرستان

خرم آباد

دولت سیزدهم


قفسه فلزی - قفسه انبار