1401\10\12 01:11:23


سیاست دولت جمع آوری مدارس کانکسی است. تجهیز مدارس کهگیلویه

دهدشت_ مدیر کل نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیاست اصلی دولت در استان بعنوان پایلوت، جمع آوری مدارس کانکسی بالای ۱٠ نفر دانش آموز است.

سید رضا حسینی نیک در گفتگو با خبرنگار مهر، افزود: نوسازی مدارس بعنوان مجری فضاهای آموزشی، ورزشی و فرهنگی آموزش و پرورش مفتخر است که در تمام شهرستان‌های استان مشغول به انجام فعالیت است.

حسینی نیک با اشاره به اقدامات هفته دولت در مهر ۱۴۰۱، بیان کرد: ۷۱ پروژه آموزشی و ورزشی با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان تجهیز، تکمیل و تحویل آموزش و پرورش دادیم. وی اولویت در شهرستان کهگیلویه را پیگیری مدارس نیمه تمام و بازگشایی تا مهر ۱۴۰۲ دانست و عنوان کرد: بهره برداری از مدرسه «کلایه، طالقانی کهگیلویه و خیریه شهید بزرگواری و همچنین حل مشکل مدرسه الزهرا» با اداره میراث فرهنگی در دستور کار است. حسینی نیک با اشاره به پیگیری دو طرح در سیاست‌های دولت جدید عنوان کرد: با اعلام مدیریت آموزش و پرورش مبنی بر ارائه لیست مدارس فاقد سرویس بهداشتی و سرویس‌های نیاز به تعمیرات، با اولویت بندی و برآورد هزینه‌ها از هفته آینده پیمانکار شروع به کار خواهد کرد.

وی سیاست اصلی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد را بعنوان پایلوت، جمع آوری مدارس کانکسی بالای ده نفر دانش آموز عنوان کرد و گفت: در فاز اول بعنوان استان پایلوت ۳۶ مدرسه کانکسی مستقل بالای ۱۵ دانش آموز را جمع آوری کرده که از این تعداد ۳ مدرسه در شهرستان کهگیلویه است. حسینی نیک از جمع آوری مدارس کانکسی بالای ده دانش آموز در فاز دوم خبر داد و گفت: ۲ مدرسه در کهگیلویه در حال ساخت است و برای مهر ماه سال ۱۴۰۲ به بهره برداری می رسند. وی با اشاره به نگاه ویژه دولت به استان کهگیلویه و بویر احمد در رابطه با تجهیزات نوسازی، بیان کرد: بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان برای تجهیزات آموزشی، کمک آموزشی، گرمایشی و سرمایشی در اختیار نوسازی مدارس قرار گرفت.

حسینی نیک تصریح کرد: با اعتبار فوق الذکر، خرید انجام و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش در شهرستان‌ها تقسیم شد که سهم کهگیلویه با توجه به نرم دانش آموزی نسبت به بقیه شهرستان‌ها بهتر بود. مدیر کل نوسازی استان با تاکید بر تعامل با مدیریت آموزش و پرورش، گفت: هر گونه نیازمندی در مورد میز، صندلی دانش آموز، صندلی دسته دار، تخته وایت برد و فایل را تأمین می‌کنیم. حسینی نیک با بیان اینکه در سال قبل ۷ میلیارد تومان برای هنرستان‌ها طبق لیست آموزش و پرورش خرید و تقسیم شد، افزود: امسال نیز با توجه به نیازمندی‌های تخصصی اقدام و با پیش بینی اعتبار خرید و تقسیم انجام می‌شود.

وی با توصیه به مدیر آموزش و پرورش شهرستان به دو خواسته اداره کل نوسازی اشاره کرد و گفت: آمار نزدیک به واقعیت به نوسازی تحویل بدهید و در نگهداری از اموال بیت المال توسط آموزش و پرورش کوشا باشید. حسینی نیک تاکید کرد: بعد از راستی آزمایی نیازها را در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌دهیم. وی ساماندهی اموال آموزش و پرورش را یک گره اساسی دانست و تصریح کرد: باید امکانات اضافی در مدارس را جمع آوری و با خرید تجهیزات کفی و پانچ، تعمیرات را بوسیله گروه‌های جهادی انجام و باز توزیع کنیم.

حسینی نیک در پایان ابراز داشت: در اولین فرصت طبق وعده‌ای که به امام جمعه دهدشت داده شد، ۵ عدد کولر دو تکه و ۲۰ عدد تخته وایت برد تحویل آموزش و پرورش داده می‌شود. .


بازنشر از : مهر

نوسازی مدارس

مدارس

آموزش و پرورش