محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان آب شیرین کن بندرعباس - نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: حرکت به

1401\06\23 21:10:23


صنایع هرمزگان به سمت استقلال در تأمین انرژی خود گام بردارند

بندرعباس - نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: حرکت به سمت شیرین‌سازی آب دریا جهت تأمین آب موردنیاز، حرکت بسیار بزرگی در راستای َاستقلال صنعت محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ محمد عبادی‌زاده، در دیدار مدیرعامل شرکت آلمینیوم المهدی، اظهار کرد: امیدوارم صنعت آلمینیوم که در مقطعی دچار یک سکته شد بتواند با قدرت به راه خود ادامه دهد و ظرفیت تولید را در طول سالیان افزایش دهد.

وی، وضعیت بیکاری هرمزگان را اسفناک دانست و عنوان کرد: رتبه اول فقر و فلاکت در استان هرمزگان برای هیچ شخصی قابل باور نیست و رئیس‌جمهور نیز در سفری که به هرمزگان داشتند، تأکید ویژه‌ای روی کاهش نرخ بیکاری استان داشتند. نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه صنایع باید بخشی از معضل بیکاری هرمزگان را حل کنند، عنوان کرد: سرمایه‌گذاری دولت در بخش‌های کشاورزی، صنایع دستی، صنایع خرد و ... می‌تواند نقش مهمی در بهبود شاخص‌های اقتصادی داشته باشد.

عبادی‌زاده با اشاره به اهمیت حضور شرکت‌های اقماری در هرمزگان، بیان کرد: شرکت‌های اقماری که ذیل آلومینیوم فعالیت می‌کنند اگر در خود استان مستقر باشند باعث کاهش قیمت تمام شده محصول می‌شوند و از طرفی ارزش افزوده برای استان هرمزگان نیز ایجاد می‌کند. وی با اشاره به اینکه شرکت‌های اقماری برخی از صنایع به صورت کامل در خارج از استان مستقر هستند، تصریح کرد: استقرار شرکت‌های اقماری ذیل صنایع در استان هرمزگان نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری دارند و باید حضور این شرکت‌ها در استان در دستور کار قرار گیرد. نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، ضمن تأکید بر جذب نیروهای ساکن هرمزگان در آزمون‌های استخدامی، اظهار کرد: هر شخصی که می‌خواهد در حوزه شرکت‌های اقماری آلمینیوم می‌خواهد فعالیت کند باید در استان هرمزگان مستقر باشد؛ چراکه این امر باعث بهبود برخی از شاخص‌های اقتصادی هرمزگان می‌شود.

عبادی‌زاده بیان کرد: اگر استقرار صنایع در هر منطقه‌ای مزایای مختلفی نداشته باشد، تنها باعث افزایش تورم در بازار مسکن و کالا در استان می‌شود به همین جهت صنایع باید به صورت جدی به حوزه مسئولیت‌های اجتماعی ورود کنند. وی، عنوان کرد: به آقای رئیس‌جمهور هم اعلام کرده‌ام که اگر مسئولیت‌ها اجتماعی صنایع به کمک استان نیاید با بودجه عمومی دولتی نمی‌توان شاخص‌های منفی هرمزگان را بهبود بخشید و فاصله موجود با استان‌های دیگر را پر کرد. نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: سال گذشته استان خوزستان در بیش از ۷ هزار میلیارد تومان از بخش مسئولیت‌های اجتماعی بهره‌مند شده است و استان کرمان نیز تنها در بخش ورزش بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تنها در قالب مسئولیت‌های اجتماعی هزینه کرده است که انتظار می‌رود صنایع مستقر در هرمزگان نیز بخشی از مشکلات استان را از طریق ایفای مسئولیت اجتماعی خود برطرف کنند.

تبلیغات
برق و روشنایی ساختمان
برق و روشنایی ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

عبادی‌زاده با اشاره به ضعیف بودن ارتباط صنعت با دانشگاه در هرمزگان، بیان کرد: نخبگان و دانشگاهیان از عدم ارتباط صنعت با دانشگاهیان در حوزه علم و پژوهش گلایه دارند که آلمینیوم باید از جامعه نخبگانی و دانشگاهی برای حل چالش‌های خود استفاده کند؛ چراکه تقویت ارتباط میان صنعت و دانشگاه باعث رشد یکدیگر خواهد شد. وی با تأکید بر ارتباط دانشگاه‌های هرمزگان با دانشگاه‌های برتر کشور، عنوان کرد: باید تفاهم‌نامه‌هایی میان دانشگاه‌های هرمزگان با دانشگاه‌های برتر کشور منعقد شود تا اگر با چالشی در حوزه صنعت روبرو شد بتواند از طریق ارتباط با دانشگاه‌های برتر کشور آن را حل کند. نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، اظهار کرد: آلمینیوم باید یک دفتر نمایندگی در دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری راه‌اندازی کند چراکه تحقق این امر باعث رشد دانشگاه و صنعت می‌شود.

عبادی‌زاده با اشاره به مصرف بالای برق برخی از صنایع، بیان کرد: برخی از صنایع به تنهایی نزدیک به تمام شهر بندرعباس برق مصرف می‌کنند که با احداث نیروگاه اختصاصی توسط صنایع دیگر با چالش کمبود برق مواجه نخواهیم بود. وی عنوان کرد: احداث نیروگاه در کنار صنعت آلمینیوم اقدام خوبی است که امیدوارم هرچه زودتر به نتیجه برسد. ازطرفی حرکت به سمت شیرین‌سازی آب دریا جهت تأمین آب موردنیاز، حرکت بسیار بزرگی در راستای َاستقلال صنعت محسوب می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به یارانه‌های پنهان صنایع، عنوان کرد: یارانه‌ها و سهمیه‌های پنهان که به صنایع واگذار می‌شود باید در سود نهایی لحاظ شود، چراکه برخی از محصولات با قیمت بسیار پایین‌تر توسط دولت به صنایع واگذار می‌شود. عبادی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: صنایع باید رشته‌ها و مهارت‌های موردنیاز خود را به مراکز فنی و حرفه‌ای ارائه دهند تا فنی و حرفه‌ای نیز اقدام به ارائه آموزش‌های مهارتی کند.. .


بازنشر از : مهر

محمد عبادی زاده

نماینده ولی فقیه در هرمزگان

آب شیرین کن


تعمیر پکیج دیواری