1401\10\12 12:14:05


ضرورت اصلاح نوسانات بازار ارز و خودرو توسط دولت

ساری- نماینده ساری و میاندورود در مجلس با انتقاد از افزایش بی رویه قیمت‌ها در بازار، به ویژه قیمت ارز و خودرو گفت: دولت باید به وعده‌های خود در تمامی حوزه‌ها جامه عمل بپوشاند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی بابایی کارنامی پیش از ظهر دوشنبه در گفتگو با رسانه‌ها با انتقاد از وضعیت نوسانات و افزایش بی رویه قیمت‌ها در بازار به ویژه قیمت ارز، دلار و خودرو، اظهار داشت: در بسیاری از مسائل پیش از آغاز به کار دولت سیزدهم، رئیس جمهور و هیأت وزیران وعده‌های بسیاری به مردم در خصوص مسائل معیشتی و رفاهی داده اند که به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید تمامی قول‌ها و وعده‌ها به ملت بزرگ ایران اسلامی، تحقق پیدا کند و امروز با تقدیر از زحمات بسیاری که دولت و شخص رئیس جمهور متحمل می‌شوند اما در بسیاری از موارد هنوز به این وعده‌ها عمل نشده است.

وی در ادامه با اشاره به شرایط پیچیده اقتصاد جهانی و ایران اسلامی، افزود: کشور در حوزه اقتصاد نیازمند جراحی همه جانبه است و بسیاری از اقشار کشور در شرایط بسیار سختی هستند و دولت محترم و هیأت وزیران و همه مسئولین کشور باید برای آلام و رفع این مشکلات مجاهدت و تلاش بیشتری داشته باشند. نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود با تاکید بر کنترل و نظارت دستگاه‌های مربوطه در بخش تنظیم و تثبیت قیمت‌ها، تصریح کرد: ثبات در قیمت کالاهای اساسی مردم از ضروری‌ترین اقدامات و اولویت دولت و دستگاه‌های مربوطه قرار گیرد و در بخش نوسانات ارز و دلار و بازار خودرو باید کنترل و نظارت‌ها بیشتر شود. رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود با انتقاد از وضعیت افزایش بی رویه قیمت‌ها و عدم کنترل و نظارت در بازار به ویژه کالاهای اساسی مردم، تاکید کرد: مردم از افزایش بی رویه قیمت کالاهای اساسی و عدم کنترل بازار ارز و خودرو رنج می‌برند و بسیاری از این نوسانات در بازار ارز و خودرو بر قیمت دیگر کالاهای اساسی هم اثر سو خواهد داشت و این روند باید هرچه زودتر اصلاح شود.

بابایی کارنامی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اصلاح نظام یارانه‌ها، خاطر نشان کرد: یارانه‌ها در بسیاری از موارد عادلانه پرداخت نشده است و یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور توزیع ناعادلانه سرمایه در جامعه است که باید برای سال آینده موضوع پرداخت عادلانه یارانه و توزیع سرمایه با برنامه ریزی دقیق توسط مجلس شورای اسلامی و دولت سیزدهم این مشکلات رفع و کم شود.. .


بازنشر از : مهر

علی بابایی کارنامی

مجلس شورای اسلامی

نرخ ارز

قیمت خودرو