ضرورت توجه به افزایش سرانه ورزشی در اردبیل. سرانه ورزشی اساس توسعه زیرساخت‌ها است شهرستان اردبیل اردبیل ورزش

1401\09\30 19:15:06


ضرورت توجه به افزایش سرانه ورزشی در اردبیل. سرانه ورزشی اساس توسعه زیرساخت‌ها است

اردبیل- سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: توجه به توسعه زیرساخت ها و افزایش سرانه ورزشی شهرستان اردبیل ضروری و لازم است.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر ورودی ظهر چهارشنبه در جلسه بررسی وضعیت زیرساخت‌های ورزشی استان با تاکید به ضرورت توسعه زیر ساخت‌ها و افزایش سرانه ورزشی شهرستان اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر سرانه فضای ورزشی اردبیل نسبت به سایر استان‌ها بسیار پایین است که باید مسئولان مربوطه توجه ویژه‌ای به افزایش سرانه فضای ورزشی در اردبیل داشته باشند.

وی به جدیت برای افزایش سرانه فضای ورزشی استان اردبیل اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه بار اصلی ورزش قهرمانی و همگانی بر دوش شهرستان است براساس سرانه ورزشی شهرستان‌ها توسعه زیرساخت‌های ورزشی اولویت بندی می‌شود.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل ظرفیت‌های بسیار بالایی در رشته‌های مختلف ورزشی دارد، گفت: استان اردبیل یکی از استان‌های استعدادپرور به شمار می‌رود که برای شکوفایی این استعدادها نیاز است زیرساخت‌های تخصّصی در ورزش توسعه یابد.

ورودی به پروژه‌های در دست احداث و بازسازی در شهرستان اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: پروژه تالار وزنه برداری، استادیوم تختی، سالن ورزشی طبقاتی استادیوم تختی و سالن طبقاتی شهرک کوثر و همچنین سالن اسکیت از جمله این پروژه‌ها است که با اعتبارات در نظر گرفته شده در حال تکمیل هستند.

وی در خصوص بازسازی و بهسازی زمین چمن استادیم تختی اضافه کرد: استادیوم تختی اردبیل یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های ورزشی در اردبیل و استان محسوب می‌شود که از همین مجموعه ورزشی قهرمانان زیادی به جامعه ورزش در رشته‌های مختلف به کشور و دنیا معرفی شده است که نیاز به بازسازی و بهسازی دارد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل خاطر نشان کرد: عملیات زمین چمن در چند فاز انجام می‌شود که در فاز اول زمین چمن این مجموعه با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی و در گام بعدی بازسازی و بهسازی سکوی تماشاگران و پیست تارتان هم انجام خواهد گرفت.

ورودی افزود: امیدواریم بتوانیم تالار وزنه برداری را نیز در بهمن ماه سال جاری به بهره برداری برسانیم تا شاهد برگزاری مسابقات ملی و بین المللی در این تالار باشیم.


بازنشر از : مهر

شهرستان اردبیل

اردبیل

ورزش

وزارت ورزش و جوانان

اردبیل- سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: توجه به توسعه زیرساخت ها و افزایش سرانه ورزشی شهرستان اردبیل ضروری و لازم است.