دادگستری استان اردبیل قوه قضاییه دستگاه قضایی اردبیل اردبیل- رئیس دادگستر

1401\09\08 17:43:23


عقب‌ماندگی‌های قانون حدنگاری در اردبیل جبران شود

اردبیل- رئیس دادگستری استان اردبیل گفت: هیچگونه کم کاری در اجرای قانون حدنگاری برای سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط در استان موجه نیست و باید عقب‌ماندگی‌های این قانون در اردبیل جبران شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسین کثیرلو بعدازظهر سه‌شنبه در هفتمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و منابع طبیعی با بیان اینکه هیچ بهانه‌ای برای کم کاری در اجرای قانون حدنگاری برای سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط در استان موجه نیست، اظهار کرد: باید هر چه سریع‌تر عقب ماندگی‌های قانون حدنگاری در اردبیل جبران شود.

وی با اشاره به ضرورت اخذ سند تک برگی املاک توسط کشاورزان و مالکین اراضی بیان کرد: تسریع در اخذ سند برای زمین‌های دولتی با هدف حفظ بیت‌المال و جلوگیری از دست‌اندازی افراد سودجو بسیار مهم است و ما این امر را به جد پیگیری می‌کنیم و در اولویت کاری قرار دارد.

رئیس دادگستری استان اردبیل با تاکید بر اجرای دقیق و کامل قانون حدنگار در استان ادامه داد: رویکرد دولت و قوه قضائیه در اجرای این قانون همسو است و هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست و باید نتیجه اصلی اقدامات این شورا در میزان صدور اسناد تک برگی به چشم بیاید و نمود عینی داشته باشد حجت‌الاسلام کثیرلو با بیان اینکه در این راستا تعامل جدی با دستگاه قضائی و ادارات تابعه به ویژه ثبت اسناد برای افزایش ثبت کاداستر برای املاک داشته باشند، تصریح کرد: باید از ظرفیت صدا و سیما و فضای مجازی در جهت ترغیب مردم به اخذ سند برای تمامی مایملک خود استفاده شود و در این بین دهیارها نیز مکلفند همکاری لازم را در مورد اجرای این قانون داشته باشند.

وی با اشاره به دریافت سند تک برگی ۲۳ هزار هکتار از اراضی استان اردبیل، خاطر نشان کرد: در صورت عدم اجرای این قانون، خدمات ارگان‌های دولتی مربوط به کشاورزی منوط به اخذ سند خواهد شد بنابراین ضروری است کشاورزان و مالکین اراضی هر چه سریع‌تر برای اخذ سند تک برگی املاک خود اقدام کنند.


بازنشر از : مهر

دادگستری استان اردبیل

قوه قضاییه

دستگاه قضایی

اردبیل

اردبیل- رئیس دادگستری استان اردبیل گفت: هیچگونه کم کاری در اجرای قانون حدنگاری برای سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط در استان موجه نیست و باید عقب‌ماندگی‌های این قانون در اردبیل جبران شود.


تعمیر پکیج دیواری