قرارگاه خاتم الانبیاء پل خلیج فارس را می‌سازد افشار فتح الهی قشم خلیج فارس بندرعباس - مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت

1401\09\30 23:02:11


قرارگاه خاتم الانبیاء پل خلیج فارس را می‌سازد

بندرعباس - مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء پل خلیج فارس را می‌سازد.

به گزارش خبرنگار مهر، افشار فتح الهی عصر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۴,۷۵۰ میلیارد ریال در حوزه‌های عمرانی و زیرساختی جزیره قشم هزینه شده است.

وی ادامه داد: در حوزه تولیدات صنعتی منطقه آزاد قشم نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزی ۱۷۶ درصد و به لحاظ ریالی ۴۱ درصد رشد داشته ایم.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ ارزش تولیدات صنعتی منطقه از ابتدای سال جاری معادل ۷۹۸ میلیون دلار و ۵۸ هزار میلیارد ریال می‌باشد که در مجموع شاهد رشد ۸۴ درصدی ارزش تولیدات صنعتی در جزیره هستیم.

فتح الهی با اشاره به رشد سه برابری ارزش سرمایه گذاری اسمی از ابتدای سال جاری، افزود: در ۹ ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۳۳۲ درصدی سرمایه گذاری اسمی هستیم که نشان دهنده توجه ویژه سرمایه گذاران به فرصت‌ها و ظرفیت‌های قشم است.

وی با بیان اینکه آمار واردات به این منطقه در ۹ ماهه امسال ۲۳ درصد رشد منفی داشته است، تصریح کرد: در این مدت نسبت به سال گذشته در حوزه صادرات به داخل کشور ۳۹۴ درصد، صادرات به خارج از کشور ۳۸۷ درصد، صادرات مجدد ۷۸۳ درصد رشد داشته ایم.

عالی‌ترین مقام منطقه آزاد قشم افزود: تراز تجاری منطقه آزاد قشم در سال گذشته منفی ۸۶ میلیون دلار بوده و امسال در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ مثبت ۳۲ میلیون دلار رسیده است که نشان دهنده رشد ۱۳۷ درصدی تراز تجاری بوده و این آمار امیدوارکننده است.

فتح الهی گفت: در حوزه تولید ماهی در قفس نسبت به مدت مشابه در ۹ ماهه گذشته، ۷۱ درصد رشد ارزشی و ۲۵ درصد رشد وزنی داشته ایم و در حوزه تولید میگو نیز این آمار ۶۳ درصد افزایش ارزش ریالی و ۳۰ درصد افزایش وزنی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از ورود دو میلیون ۵۴۵ هزار و ۵۰۶ گردشگر در ۹ ماهه گذشته از سال جاری به این جزیره خبر داد و گفت: سال گذشته یک میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر به این جزیره وارد شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه پارسال، رشد ۶۰ درصدی دارد.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم درباره پل خلیج فارس هم گفت: پل خلیج فارس واقعاً یک پروژه ملی و بین المللی است در منطقه و بسیار مهم برای مردم ما و توسعه تجارت منطقه است و از نظر دولت این پروژه باید انجام شود و البته پروژه‌ای که ۹ سال در کما فرو رفته برای احیای دوباره به کار سنگینی نیاز دارد که در این زمینه با قرارگاه خاتم النبیاء به عنوان پیمانکار توافق کردیم و بخشی از پیش پرداخت‌های ریالی آن را پرداخت کردیم و کارگاه در حال تجهیز است و ان شاءالله در اولین فرصت شروع پروژه ملی را به مردم اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به آمار اشتغال واقعی در منطقه آزاد قشم، افزود: به لحاظ اشتغال در هشت ماهه گذشته از سال جاری برای ۷۱ هزار و ۲۷۰ نفر اشتغال جدید ایجاد شده که این رقم نیز ۴.۵ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته است.

فتح الهی تاکید کرد: در حوزه تأمین آب مورد نیاز روستاهای جزیره نیز با دستور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد آبرسانی به وسیله تانکر به برخی روستاهای جزیره قشم از روز دوشنبه (بیست و نهم آذر ۱۴۰۱) در روستاهای کانی، دوستکو، گوری و مرادی آغاز شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: آبرسانی به وسیله تانکرهای سیار حمل آب تا زمان پایان بحران آب موجود در روستاهای دارای تنش آبی و به منظور فراهم ساختن آرامش خاطر مردم ادامه خواهد داشت.


بازنشر از : مهر

افشار فتح الهی

قشم

خلیج فارس

بندرعباس - مدیرعامل منطقه آزاد قشم گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء پل خلیج فارس را می‌سازد.

فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز

لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است. انواع چراغ روکار, توکار سقفی پنل و ریلی و تزئینی پروژکتور و والواشر, جراغ دکوراتیو و ریسه ال ای دی LED چراغ های COB و SMD, کلید و پریز, سیم و کابل و جعبه فیوز و کلید مینیاتوری, چراغ های سنسوردار, چراغ های مگنتی و مولتی ترک و چراغ های صنعتی و کارگاهی.

فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز - لاله زار - لاله‌زار - برق ساختمان

نمایندگی بوتان تهران