نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: آب، گاز، برق، بنزین و نان در ایران نسبت به تمام کشورها بسیار ارزان‌تر است و اگر می‌خواهیم این قیمت‌ها ادامه داشته باشد، باید در م

1401\10\24 21:32:40


قیمت حامل‌های انرژی در ایران از همه کشورها ارزان‌تر است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: آب، گاز، برق، بنزین و نان در ایران نسبت به تمام کشورها بسیار ارزان‌تر است و اگر می‌خواهیم این قیمت‌ها ادامه داشته باشد، باید در مصرف نعمت‌های بزرگ خداوند اسراف نکنیم.

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل اظهار کرد: ملت بزرگ ما دقت دارد که قیمت آب، گاز، برق، بنزین و نان در ایران به نحوی است که در هیچ کشوری نظیر ندارد و بنزین فقط در ایران از آب ارزان تر است.

خطیب جمعه اردبیل با تشریح شرایط قیمت حامل‌های انرژی در کشورهای منطقه تصریح کرد: آیا می‌دانید همین الان در ترکیه شب‌ها در خانه، چراغ روشن نمی‌کنند، بلکه از نور تلویزیون استفاده می‌کنند؟ آنها برق دارند اما روشن نمی‌کنند چون برق بسیار گران است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با تاکید بر لزوم صرفه جویی در منابع انرژی به نقل از یکی از مقامات وزارت نیرو خاطرنشان کرد: آیا می‌دانید به دلیل تعرفه‌های تخفیفی، ایران جزو هفت کشوری است که بیشترین میزان استخراج رمز ارز جهان در آن صورت می‌گیرد؟.

تاکید بر تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان بهداشت و درمان

امام جمعه اردبیل با توصیه دولت به تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان درمانی که در دوران کرونا مشغول به کار بوده و تعدیل شده اند اظهار کرد: دولت محترم۶۸ هزار نفر از این عزیزان را نقش مهمی در سلامت انسان‌ها و مهار کرونا داشتند و دارای سهمیه ایثارگری بودند، تبدیل وضعیت کرد اما بقیه که نیروهای طرحی و پایان طرحی بدون سهمیه ایثارگری بودند محروم ماندند.

وی افزود: از دولت محترم می‌خواهیم از باب "هل جزاء الاحسان الا الاحسان" به این عزیزان توجه نمایند زیرا تعدیل آنها صحیح به نظر نمی‌رسد و آنها در زمان عسرت و سختی از سلامتی ملت دفاع کرده اند و پهلوانانی هستند که با جانشان کرونا را شکست دادند.

تبلیغات
برق و روشنایی ساختمان
برق و روشنایی ساختمان

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور.

مسئولان برای حل مشکل نان تدبیر کنند

امام جمعه اردبیل درادامه خواستار اتخاذ تدبیر برای حل مشکل نان از سوی مسئولین شد و گفت: سرانه سهمیه استان اردبیل از غالب استان‌ها بالاتر است اما هم نانوا ناراضی است و هم ارباب رجوع؛ صد در صد راهکار علمی برای حل مشکل و رضایت هم استانی‌های عزیز و نانواها وجود دارد و از نمایندگان می‌خواهم از وزیر مربوط سئوال کنند که طرح قبلی یعنی کارتی کردن را اگر قابل اجراء نبود چرا شروع و نیمه کاره رها کردید؟

نتانیاهو ناپاک‌ترین صهیونیست است

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به روی کار آمدن نتانیاهو گفت: نتانیاهو دست راستی ترین، تندروترین، قسی القلب ترین، خبیث‌ترین و ناپاک ترین صهیونیست است و اگر کسی به او به خاطر تشکیل دولت و قتل فلسطینیان تبریک بگوید، نه در محکمه الهی راه نجات دارد و نه در برابر وجدان خود محمل و عذری دارد و نه در برابر ملت خود جوابی دارد و عرب‌ها به او نمی گویند نتانیاهو بلکه می گویند نتن یاهو و اهل فن معنای آن را می‌دانند.

وی با یادآوری جنایت‌ها و شرارت‌های نتانیاهو افزود: او در کشتن فلسطینی‌ها، اخراج آنها از خانه هایشان و در شهرک سازی، هیچ آرزویی را تعطیل نکرده است و تحلیل‌گران می‌گویند او در آینده با تندروی‌های خود مرگ اسرائیل را تسریع خواهد کرد و به اعتقاد او نه کشوری به نام فلسطین وجود دارد و نه ملتی به نام فلسطین و با وجود فشار آمریکا و اروپا راضی به طرح دو دولت در خاک فلسطین اشغالی نیست و می‌گوید افراشته شدن پرچم فلسطین به معنای نابودی اسرائیل است.

عاملی با ابراز تاسف از اینکه در یکی از کشورهای اسلامی هنگام استقبال از رئیس جمهور اسرائیل صدای اذان بلند شد و آنها برای اینکه رئیس اسرائیل ناراحت نشود، سرود ملی اسرائیل را پخش کردند گفت: من اینجا ترجمه بخشی از سرود ملی اسرائیل را می‌آورم و شاید برای بعضی از دولت‌های اسلامی تاثیر داشته باشد! "باید زانوهای دشمنان ما بلرزد باید زانوهای کل اهالی مصر و کنعان بلرزد، باید اهالی و ساکنان بابل بلرزند، باید بر آسمان آنها وحشت و رعب و ترس از ما خیمه بزند تا اینکه نیزه‌های ما بر سینه‌های آنها کاشته شود و ما ببینیم که چگونه خون آنها ریخته و سرها بریده می‌شود و در چنین زمانی ما ملت انتخاب شده خداوند خواهیم بود.

.

.


بازنشر از : منبع: ایرنا


فروش اینترنتی لباس بچه