1401\09\08 20:48:06


لزوم ارائه طرح‌های نوآورانه برای تسریع در برنامه‌های ساخت مسکن. تکلیف مسکن مهر مشخص شود

رشت- استاندار گیلان با اشاره به اینکه ارائه طرح‌های نوآورانه برای تسریع در برنامه‌های ساخت مسکن ضروری است، خواستار تعیین تکلیف هر چه سریع تر مسکن مهر در گیلان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی عصر سه شنبه در جلسه شورای مسکن گیلان، با انتقاد از عملکرد نهضت مسکن ملی در استان، اظهار کرد: عملکرد ورود پیشرفت کار راضی کننده نیست و باید تلاش‌های بیشتری در اجرای نهضت ملی مسکن در گیلان صورت گیرد.

وی با تاکید بر موانع برداری از سر راه اجرای نهضت ملی مسکن، افزود: مسئولان و متولیان برای ریشه یابی و رفع مشکلات جدی تر عمل کنند. استاندار گیلان با بیان اینکه سهل انگاری‌های یک دهه گذشته باید جبران شود، گفت: تکلیف مسکن مهر در استان نیز هر چه سریع‌تر مشخص شود و مسائل واحدهای باقی مانده از این طرح در گیلان باید حل شود. عباسی با بیان اینکه گام فرار به جلو پذیرفته نیست، اضافه کرد: متولیان امر باید در این زمینه پاسخگو باشند و دستگاهی حق ندارد مشکل را گردن دیگری بیاندازد.

وی با تاکید بر اینکه باید چاره‌ای برای حل مشکل واحدهای باقیمانده مسکن مهر اندیشید، افزود: اگر مسکن مهر در دهه گذشته استمرار می‌یافت امروز وارث این همه مشکل و کمبود و عقب ماندگی در حوزه مسکن نبودیم هم اکنون نیز باید نسبت به تکمیل این پروژه اقدام شود. استاندار گیلان با انتقاد از بلندمرتبه سازی در بعضی مناطق روستایی و شهری استان، بیان کرد: بلندمرتبه سازی در برخی مناطق گیلان، آرامش ساکنین را سلب کرده است. عباسی با تاکید بر مراقبت و جلوگیری از بلندمرتبه سازی در مناطق روستایی، تصریح کرد: بنیاد مسکن باید نسبت به برج‌سازی در روستاها و تغییر کاربری‌های کشاورزی مراقب باشد و باید به گونه‌ای در روستاها خدمات رسانی شود که روستاییان به جای مهاجرت به شهر تشویق به ماندن در روستاهایشان شوند.

وی خطاب به دستگاه‌های متولی مرتبط با تغییر کاربری اراضی، افزود: جلوی تغییر کاربری اراضی کشاورزی در گیلان گرفته شود و به سودجویان فرصت جولان داده نشود. استاندار گیلان با تاکید بر ارائه طرح‌های نوآورانه برای تسریع در برنامه‌های ساخت مسکن، بیان کرد: دستگاه‌های مرتبط باید برای جبران عقب ماندگی‌ها اهتمام ویژه داشته باشند.. .


بازنشر از : مهر

اسدالله عباسی

استان گیلان

مسکن مهر