1401\05\30 23:41:13


مجاهدت‌ آزادگان در دوران اسارت فراموش شدنی نیست

اردبیل- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: مجاهدت‌، ایثار و فداکاری آزادگان در دوران اسارت در اهان ملت ایران فراموش شدنی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، داور نوری عصر یکشنبه در همایش «مژده وصل» با بیان اینکه آزادگان اسوه‌های صبر و ایمان هستند، اظهار کرد: مجاهدت‌ها و ایثار و فداکاری آزادگان گرانقدر در دوران اسارت و بند مستکبرین فراموش شدنی نیست.

وی بازگشت آزادگان را نقطه عطفی در تاریخ جنگ دانست و بیان کرد: اسرای ما سند هویت و حریت ملت ایران در برابر طاغوت‌های زمان بودند که به رغم تمامی رنج‌هایی که متحمل شدند، در برابر دشمنان خم به ابرو نیاوردند. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل به لزوم انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان اشاره کرد و گفت: هنر جریان ساز و موج آفرین است و زبان هنر بهترین وسیله برای انتقال ارزش‌های دینی و دفاع مقدس است. نوری بیان کرد: امروز زبان هنر برنده‌ترین، شیرین‌ترین و جذاب‌ترین وسیله برای فرهنگ‌سازی ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

وی به عملیات خیبر اشاره کرد و افزود: ۷۰ درصد آزادگان ما در عملیات خیبر مجروح و جانباز نیز بودند که در دوران اسارت نه تنها بر زخم‌های جسمی آنها افزوده شد بلکه از لحاظ روحی و روانی نیز در سخت‌ترین شرایط قرار داشتند.. .


بازنشر از : مهر

آزادگان جنگ تحمیلی

اردبیل

بنیاد شهید و امور ایثارگران

داور