کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: شهر مشهد دیشب با ثبت دمای ۲۰ درجه زیر صفر، سردترین شب را در بین مراکز استانی کشور سپری کرد.

1401\10\24 21:31:41


مشهد سردترین شب را در بین مراکز استانی کشور سپری کرد

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: شهر مشهد دیشب با ثبت دمای ۲۰ درجه زیر صفر، سردترین شب را در بین مراکز استانی کشور سپری کرد.

مرتضی اثمری، افزود: این در حالی است که بیشینه دمای دیروز مشهد( پنجشنبه) نیز در گرمترین ساعات ۱۰ درجه زیر صفر گزارش شده است.

وی بیان کرد: شهرستانهای باخرز و فریمان خراسان رضوی نیز روز پنجشنبه با ۲۵ درجه زیر صفر در زمره پنج شهر سرد کشور قرار گرفتند و گرمترین شهر استان نیز به داورزن با سه درجه بالای صفر تعلق گرفت.

اثمری با اشاره به اینکه سرمای امسال در طول ۲۵ سال گذشته بی سابقه بوده است، افزود: استان خراسان رضوی پس از سال ۱۳۷۶ چنین سرمایی را تجربه نکرده است و  فعالیت سامانه سرد در این منطقه کمرنگ شده بود.

به گفته وی، طبق پیش بینی ها ممکن است تا چند سال آینده، شاهد چنین سرمایی در استان خراسان رضوی نباشیم.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: از امروز شاهد جو پایدار هوا در سطح استان خواهیم بود و آسمان برای بیشتر نقاط خراسان رضوی صاف پیش بینی شده است اما آلاینده های جوی در کلانشهر مشهد در حال افزایش است.

او افزود: بر همین اساس روند افزایش دما از امروز ، جمعه در خراسان رضوی آغاز می شود که تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.

اثمری بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود دمای هوا امروز مشهد نسبت به روز گذشته با چهار درجه افزایش در گرمترین ساعات به ۶ درجه زیر صفر و در سردترین ساعات با پنج درجه افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۵ درجه زیر صفر برسد.

وی اظهار کرد: بیشترین سرعت وزش باد در خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته در سبزوار با سرعت ۴۳ کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

.

.


بازنشر از : منبع: ایرنا


نمایندگی بوتان تهران