1401\06\16 21:19:07


معلمان نباید به دلایل مادی احساس زیان داشته باشند. لزوم توجه به حقوق فرهنگیان

رشت- نماینده رهبر انقلاب در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با اشاره به اینکه معلمان نباید به دلایل مادی و کم بودن حقوق احساس زیان داشته باشند، گفت: به حقوق فرهنگیان رسیدگی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری عصر چهارشنبه در همایش کادر پشتیبان اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گیلان در حسینیه شاهد و ایثار با بیان اینکه انسان تنها به وسیله صبر می‌تواند از فنا به بقا برسد، گفت: ترکیب ایمان و عمل صالح ترجمه دقیق و عینی صبر است.

نماینده رهبر انقلاب در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان افزود: داشتن امکان تبدیل فانی به باقی، سرمایه اصلی است که خداوند در وجود انسان‌ها قرار داده است و کسی که این راز را در خود کشف کند سعادتمند می‌شود. وی با بیان اینکه انسان برای رسیدن به خداوند باید برای هر کاری نیت الهی داشته باشد، تصریح کرد: هنگامی که انسان از نعمات الهی برای حیات طیبه بهره گیرد جاودانه می‌شود و به حقیقت پروردگار نزدیک می‌شود. حجت الاسلام علی اکبری بیان کرد: عمل صالح انسان‌ها در کنار داشتن ایمان به خداوند به امری الهی تبدیل شده و باقی می‌ماند.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به اینکه گاهی یک کلمه می‌تواند سرنوشت انسان را تغییر دهد، عنوان کرد: اگر انسان الهی و مخلص صحبت کند می‌تواند روی سایر انسان‌ها اثر گذاشته و مسیر زندگی آنها را تغییر دهد. وی با بیان اینکه هیچ راهی برای بیدار کردن جان‌ها به ویژه در دوران جوانی جز توجه به آخرت و قیامت نیست، تصریح کرد: توجه به آخرت دنیا را در چشم انسان خوار می‌کند. حجت الاسلام علی اکبری با بیان اینکه انسانی که به آخرت معتقد است از ملامت هیچ سرزنش‌گری نمی‌هراسد، افزود: کسی که خود را به خاطر کارهای الهی سرزنش کند بدبخت است و بهره‌ای از پاداش الهی ندارد.

نماینده رهبر انقلاب در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با بیان اینکه شأن و جایگاه معلمان بسیار بالا است و نباید به دلایل مادی و پایین بودن دستمزدها احساس زیان کنند، گفت: البته آموزش و پرورش باید به حق و حقوق معلمان رسیدگی کند اما بدانید هیچ باختی برای یک معلم و مربی پرورشی وجود ندارد زیرا همه کارهایش به عندالله تبدیل شده است.. .


بازنشر از : مهر

محمدجواد حاج علی اکبری

معلمان

آموزش وپرورش گیلان

اتحادیه ان