میزبانی تور دوچرخه سواری نشان از امنیت کامل در ارومیه است تور دوچرخه سواری آذربایجان فرمانداری ارومیه ورزش ارومیه

1401\07\07 16:56:12


میزبانی تور دوچرخه سواری نشان از امنیت کامل در ارومیه است

ارومیه – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ارومیه گفت: میزبانی تور بین‌المللی نشان از امنیت کامل و مطلوب در این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر ظرف‌فروش ظهر پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری تور بین المللی دوچرخه سواری آذربایجان در ارومیه اظهار کرد: همه امکانات لازم برای میزبانی شایسته از دوچرخه سواران شرکت کننده در تور بین‌المللی آذربایجان در این شهرستان فراهم شده تا مرحله اول این مسابقات در ارومیه به خوبی به پایان برسد.

وی با اشاره به میزبانی ارومیه به عنوان مقصد فاز اول تور بین‌المللی دوچرخه سواری افزود: ۳۵ امین تور دوچرخه سواری آذربایجان با نام «ایران آذربایجان» در استان‌های آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی و اردبیل برگزار می‌شود که ارومیه اولین مقصد این دوچرخه‌سواران است.

ظرف‌فروش با اعلام اینکه سوت آغاز این تور امروز ساعت ۱۱ صبح در پارک ائل گلی تبریز زده شد، افزود: دوچرخه سواران پس از طی مسافت ۱۵۶ کیلومتری ساعات ۱۴ تا ۱۵ عصر امروز وارد نقطه پایان فاز اول در پارک الغدیر ارومیه می‌شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ارومیه از مردم ارومیه خواست تا با تشکیل مسیر استقبال از دوچرخه سواران خارجی و ملی، دوستدار ورزش بودن خود را ثابت کنند تا این استقبال، سوغات ارزنده دیار شهیدان باکری و امینی برای دوچرخه‌سواران کشورهای مختلف باشد.

ظرف‌فروش با بیان اینکه آسفالت مسیرهای این مسابقات ترمیم شده است، یادآور شد: مسیرهای جاده‌ای و مسیرهای داخل شهری با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همچنین شهرداری ارومیه روکش آسفالت شده تا تردد دوچرخه سوران در شرایط مطلوبی انجام شود.

ارومیه آماده میزبانی از دوچرخه سواران تور بین المللی آذربایجان است سرپرست هیئت دوچرخه سواری استان آذربایجان‌غربی با بیان اهمیت لزوم استقبال مردم از رکابزنان تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری اظهار کرد: مردم خون گرم و مهمان دوست ارومیه عصر امروز با استقبال از دوچرخه سواران شرکت کننده نشان می‌دهند ورزش دوست، یار و همراه ورزشکاران هستند.

رسول شیخکانلوی اضافه کرد: این تور یکی از معتبرترین تورهای دوچرخه سواری کشور و قدیمی‌ترین تور قاره آسیا به شمار می‌رود که سوت آغاز آن امروز ساعت ۱۱ صبح در پارک ائل گلی تبریز زده شده تا دوچرخه سواران مسافت ۱۵۶ کیلومتری تبریز تا ارومیه را زیر نظر فدراسیون دوچرخه سواری طی کنند.

وی با تشریح فاز اول برگزاری این مسابقات ادامه داد: رکاب‌زنان این مسابقات که با حضور ۱۱ تیم خارجی و داخلی برگزار شده در نخستین دور پس از طی مسیر جاده تبریز - ارومیه حوالی ساعت ۱۴ در پارک الغدیر ارومیه به نقطه پایان فاز اول رسید.

سرپرست هیأت دوچرخه سواری استان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ۱۱۰ ورزشکار در این تور حضور خواهند داشت، گفت: ۹۰ ورزشکار این تور از کشورهای خارجی، مانند اندونزی، لیتوانی، مالزی، آفریقای جنوبی، تایلند، مراکش، آلمان، عراق، دو تیم از قزاقستان و مابقی از تیم‌های داخلی از جمله تیم ملی، دانشگاه آزاد اسلامی تبریز و آرویج شرق مازندران است.

شیخکانلوی تاکید کرد: بر اساس اعلام فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران مبنی بر زمان دقیق برگزاری تور در تقویم اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری، این تور از هفتم تا ۱۱ مهر در پنج مرحله و در سه استان شمال‌غرب کشور برگزار می‌شود.

مسیر ترافیکی تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری آذربایجان تحت کنترل پلیس است رئیس پلیس راهور ارومیه نیز گفت: مسیر تردد دوچرخه سواران شرکت کننده در تور بین‌المللی آذربایجان که عصر امروز پنجشنبه وارد ارومیه می‌شوند، تحت کنترل مأموران پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس راه است.

سرهنگ فرنوش اقبالی با اشاره به مدیریت وضعیت ترافیکی شهر ارومیه از سوی مأموران راهور اظهار کرد: با حضور بیش از ۵۰ نیروی کادر و وظیفه پلیس راهنمایی و رانندگی، مسیر تردد دوچرخه سواران تور بین‌المللی آذربایجان در ارومیه تحت مدیریت ترافیکی پلیس است.

وی با اشاره به مسیر تردد دوچرخه سواران شرکت کننده در این تور افزود: با توجه به اعلام فرمانداری ارومیه، دوچرخه سواران پس از ورود از سمت جاده شهید کلانتری و طی مسیر کمربندی خاتم‌الانبیاء و گذر از میدان آذربایجان به مقصد نهایی پارک الغدیر وارد شهر می‌شوند.

سرهنگ اقبالی ادامه داد: همکاران ما در قالب ۱۰ دستگاه گشت خودرویی و ۱۰ تیم موتورسوار همراه شرکت کنندگان تور بین‌المللی دوچرخه سواری هستند تا فاز اول این مسابقات را به یاری خداوند بدون حادثه ناگوار به پایان برسانیم.

وی با بیان اینکه وجود محدودیت‌های ترافیکی در ساعات ۱۴ الی ۱۵ امروز در مسیرهای اعلام شده ضروری است، اضافه کرد: از مردم به خاطر همکاری و صحه صبرشان سپاسگزاریم و امیدواریم امروز میزبان خوبی برای دوچرخه‌سواران بین‌المللی باشیم.


بازنشر از : مهر

تور دوچرخه سواری آذربایجان

فرمانداری ارومیه

ورزش

ارومیه – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار ارومیه گفت: میزبانی تور بین‌المللی نشان از امنیت کامل و مطلوب در این شهرستان است.