1401\05\30 20:19:13


نبود اماکن تفریحی در شهر اهر

اهر- نماینده اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی از نبود اماکن تفریحی در شهر اهر انتقاد کرد و گفت: ثبت جهانی بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری و فاز دوم مجتمع آبدرمانی یل‌سوئی از مهم‌ترین مطالبات ما است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محرم‌زاده عصر یک شنبه در جلسه کارگروه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اهر ادامه داد: اهری‌ها برای تفریح و حتی برای میهمانان‌شان جایی در خور شأن ندارند.

به‌دنبال فرمانداری ویژه هستیم اما در ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و تفریحی در شهر اهر نداریم. آقای شهردار کمپ سد ستارخان در اختیار شهرداری است و زیرساخت‌های آن نابود می‌شود حداقل خسارت‌ها را جبران کنید. وی با اشاره به این‌که شهرستان اهر در حوزه صنایع‌دستی ظرفیت بالقوه‌ای دارد، گفت: در سفر وزیر میراث فرهنگی درخواست اعتبار جهت مسقف‌سازی ورودی بازار تاریخی نصیربیگ کردیم، اما هنوز وزارتخانه اعتبارات را به استان ابلاغ نکرده است.

محرم‌زاده خاطرنشان کرد: خبرنگاران و فعالان حوزه میراث فرهنگی خواستار مطالعات و ثبت ملی قلعه روستای کلهر شده‌اند، از این‌رو انتظار داریم تا با دستور مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی این مطالبه بررسی و نتیجه اعلام شود.. .


بازنشر از : مهر

نماینده اهر در مجلس

شهرستان اهر

احمد محرم زاده نماینده مردم اهر و هریس در مجلس