سید محمد رضا هاشمی کتاب و کتابخوانی ارتباط صنعت و دانشگاه سمنان- استاندار سمنان

1401\08\07 21:31:07


نشر کتاب مرتبط با مهارت یکی از نیازهای استان سمنان است

سمنان- استاندار سمنان با اشاره به اینکه نشر کتاب مرتبط با مهارت یکی از نیازهای استان است، گفت: کتاب‌ها در مقوله صنعت و دانشگاه، معدن، علم و ... منطبق با نیاز و مهارت محور باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدرضا هاشمی بعد از ظهر شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه امروز مهارت افزایی به جوانان ما در استان کمک می‌کند که بعد از فراغت از تحصیل بتوانند کار پیدا کنند، ابراز کرد: کتاب‌ها در مقوله صنعت و دانشگاه، معدن، علم و … منطبق با نیاز و مهارت محور باشد.

وی با بیان اینکه موضوع مهارت آموزی و اشتغال در مقوله کتابخوانی بسیار حائز اهمیت است، افزود: ضروری است از ظرفیت‌های دهیاری‌ها در قالب کتابخانه سیار با هدف نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی بهره برد. تعاملات صنعت و دانشگاه استاندار سمنان با بیان اینکه باید از ظرفیت پایان نامه‌های دانشجویی در بحث آسیب‌های اجتماعی و گردشگری بهره برد، تاکید کرد: تعاملات لازم با دانشگاه‌ها در مقوله کتابخوانی صورت گیرد. هاشمی با بیان اینکه تأمین منابع کتاب کنکور برای مناطق کم برخوردار با هدف رفع نیاز دانش آموزان مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: لازم است تا شهرداری‌ها نیم درصد از درآمد خود را برای تأمین منابع کتاب به اداره کل کتابخانه های عمومی اختصاص دهند وی افزود: برگزاری نمایشگاه تخصصی ویژه نویسندگان و مؤلفان استان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد در دستور کار قرار گیرد..

.


بازنشر از : مهر

سید محمد رضا هاشمی

کتاب و کتابخوانی

ارتباط صنعت و دانشگاه


فروش اینترنتی لباس بچه