1401\10\24 21:31:40


هلال‌احمر: راه‌آهن درخواستی برای کمک به مسافران قطار نکرد. اجازه عملیات مستقیم نداریم

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: با وجود تماس‌های مکرر با راه آهن و منتقل کردن مشکلات مسافران اما راه آهن درخواستی مبنی بر کمک از هلال احمر نکرد و ورود ما با تماس شهروندان بدون درخواست راه آهن شکستن حریم راه آهن محسوب می‌شد.

محسن ذاکریان، اظهار داشت: هلال احمر با افتخار در خدمت مردم است و هر کجا که نیازی به حضور نیروهای امداد و نجات باشد حتما در کمترین زمان ممکن حضور پیدا می‌کند و در این چند روز نیز با توجه به هوای سرد و یخبندان حتی در گردنه‌های جاده ای نیز جهت کمک رسانی به شهروندان نیروهای امدادی حضور داشتند.

وی افزود: با توجه به شرایطی که در دو شب برای قطارهای مشهد اتفاق افتاد هموطنان با جمعیت هلال احمر و امداد و نجات تماس گرفته بودند و ما موضوع را به راه آهن استان منتقل کردیم اما طبق قوانین ملاک ما در تماس‌های مردمی، ورود به حوادث جاده‌ای است.

ذاکریان تصریح کرد: تماسی که از سوی مردم برای اتفاقات قطار و یا فرودگاه با امداد و نجات برقرار می‌شود با تمام احترامی که برای شهروندان قائل هستیم اما طبق قوانین نمی‌توانیم ورود پیدا کنیم و باید طبق قوانین دستگاه مربوطه درخواست ورود بدهد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: تماس‌های مردمی مبنی بر مشکلات پیش آمده در قطارهای مشهد را مکرر به فرماندار و راه آهن منتقل کردیم و راه آهن نیز اعلام کرد که مشغول برطرف کردن نقص فنی است و فقط در ایستگاه مشهد برای تهیه پتو، اقلام غذایی از هلال احمر کمک خواسته شد که در این راستا به هزار نفر کمک رسانی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: حتی با امداد و نجات تهران نیز ارتباط گرفتیم و آنها نیز تایید کردند که ورود هلال احمر با تماس شهروندان نسبت به این موضوع شکستن حریم راه آهن است.

ذاکریان عنوان کرد: با گذشت 24 ساعت از مشکل پیش آمده در راه آهن فقط یک درخواست کمک  آن هم در ایستگاه مشهد داشتیم ضمن اینکه ناراحت هستیم از اتفاق پیش آمده برای هموطنانمان و معتقدیم اگر مسیر مناسب نبود نباید حرکت قطارها انجام می‌شد و  مانند فرودگاه که پروازها لغو شد سفرهای ریلی نیز باید لغو می‌شد.

.

.


بازنشر از : منبع: تسنیم