ورزشکاران آذربایجان‌شرقی امسال ۷۰ مدال و عنوان کسب کردند ورزش تبریز ورزش همگانی تبریز-مدیرکل ورزش و جوانان آذربای

1401\09\30 22:47:07


ورزشکاران آذربایجان‌شرقی امسال ۷۰ مدال و عنوان کسب کردند

تبریز-مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی گفت: ورزشکاران استان امسال در رقابت‌های مختلف بین المللی، آسیایی و کشوری موفق به کسب ۷۰ عنوان و مدال رنگارنگ شدند.

حبیب ستوده نژاد روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همچنین ۴۰ ورزشکار استان در سال جاری به اردوی های تیم‌های ملی دعوت شدند و بیش از ۴۰۰ برنامه و مسابقه ورزشی در طول سال در استان برگزار شد.

وی به ۲۷ سفر شهرستانی به ۲۱ شهرستان استان و بازدید از اماکن ورزشی و دیدار با هیأت‌های ورزشی و سمن‌ها نیز اشاره کرد و گفت: در این دیدارها، مشکلات ورزشی شهرستان از نزدیک احصاء و تصمیمات لازم برای رفع آنها در حضور ورزشکاران و رؤسای هیأت‌ها اتخاذ شد.

ستوده نژاد به پیشرفت‌های ورزش استان در سالجاری و حمایت‌های اعتباری دولت سیزدهم نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری مسابقات و کسب عناوین در مسابقات بین المللی و همچنین رفع نواقص ورزشگاه‌ها بدون حمایت دولت امکان نداشت.

وی اضافه کرد: از سال گذشته تاکنون ورزش استان شاهد موفقیت‌ها و دستاوردهای ارزشمندی بوده و حرکت خود را در مسیر توسعه ورزش و پیشبرد اهداف امور جوانان قرار داده است.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی به اهم فعالیت‌های ورزش استان در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: در ۹ ماه گذشته ورزش استان شاهد فعالیت‌های شاخص زیادی بوده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به برگزاری سی و پنجمین دوره تور دوچرخه سواری بین المللی ایران- آذربایجان، بیست و هفتمین دوره جشنواره فرهنگی، ورزشی و عشایری هارنا، برگزاری جام پرچم (مسابقات مینی فوتبال) با شرکت ۱۶ هزار و ۵۳۶ نفر از ورزشکاران در بخش بانوان و آقایان در قالب یک هزار و ۳۷۸ تیم، برگزاری تور دوچرخه سواری جوانان بین المللی مرند – جلفا و برگزاری ۱۷ مجمع انتخاباتی و عادی هیئت‌های ورزشی اشاره کرد.

ستوده نژاد افزود: برگزاری بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ برنامه در حوزه معاونت فرهنگی و امور جوانان، برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی، برگزاری جشنواره رسم جوانمردی، برپایی ششمین جشنواره سرباز جوان، برگزاری بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته جوان، برگزاری ۲۵۷ کارگاه ازدواج، برگزاری جشنواره سربازان متأهل، اجرای برنامه‌های فرهنگی در چهار هزار و ۶۵۰ پایگاه اوقات فراغت و حمایت از ۷۷ طرح و ۱۰ کارگاه سازمان‌های مردم نهاد از دیگر اقدامات اداره کل در سالجاری بود.

وی همچنین به فعالیت عمرانی ورزش استان در سالجاری اشاره کرد و ادامه داد: در این مدت و با حمایت‌های دولت سیزدهم، ۷۶۰ میلیارد ریال برای بهسازی، نوسازی و یا بازسازی اماکن ورزشی استان از محل اعتبارات استانی و ملی هزینه شد که از آن جمله می‌توان به بازسازی و نوسازی و بروزرسانی رختکن‌های استادیوم ۷۰ هزار نفری یادگار امام (ره) تبریز، رنگ آمیزی قسمتی از مجموعه ورزشی یادگار امام (ره)، مقاوم سازی و رنگ آمیزی دکل‌های برقی یادگار امام (ره)، تکمیل و افتتاح و بهره برداری سالن ورزشی آخوند قشلاق بناب و بازسازی و نوسازی قسمتی از سیستم سرمایشی سالن شهید پورشریفی تبریز اشاره کرد.


بازنشر از : مهر

ورزش

تبریز

ورزش همگانی

تبریز-مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی گفت: ورزشکاران استان امسال در رقابت‌های مختلف بین المللی، آسیایی و کشوری موفق به کسب ۷۰ عنوان و مدال رنگارنگ شدند.


قفسه فلزی - قفسه انبار