1401\06\01 11:20:11


پرونده باز خواهرخواندگی یزد و کربلا. دعوت مسئولان کربلا به یزد

یزد- رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد گفت: پرونده خواهر خواندگی یزد و کربلا به دلیل اشتراکات فرهنگی و مذهبی باز است و همچنان در حال پیگیری برای تحقق این امر هستیم.

فاطمه حقیرالسادات اظهار داشت: به دلیل سه ویژگی قدمت و کثرت روضه‌هایی که در یزد برگزار می‌شود، در تمام روزهای سال، سبک خاص عزاداری در یزد از جمله نخل همچنین تعداد قابل توجه حسینیه‌هایی که در شهر یزد ثبت شده است یزد به عنوان حسینیه ایران شناخته می‌شود.

حقیرالسادات ادامه داد: وقتی صحبت از حسینیه ایران است بحث عدالت اجتماعی مطرح است، چون حسینیه‌ها فقط کارکرد عزاداری و مذهبی خاص ندارند بلکه به لحاظ پایگاه اجتماعی، فرهنگی و مکانی برای امور خیریه تأثیرگذار هستند. وی عنوان کرد: دبیرخانه حسینیه ایران از سال ۹۲ توسط تیم مردمی تشکیل شده و بحث خواهرخواندگی یزد و کربلا را به شورای چهارم ارائه داده اما متأسفانه پیگیری جدی صورت نگرفت در حالی که تحقق این رویداد، عزم جدی مسئولان را می‌طلبد. رئیس کمیسیون گردشگری، میراث فرهنگی و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر یزد گفت: با توجه به حضور عراقی‌های مقیم یزد و یزدی‌های مقیم کربلا می‌توان نمادهای دو شهر را در شهر یزد و کربلا تهیه و در معرض دید مردم قرار گیرد.

تبلیغات
فروش چراغ ریسه سیم و کابل و کلید و پریز
لاله زار24 ارائه محصولات برق و روشنایی ساختمان از قلب بازار لاله زار برای سراسر کشور است.
# لاله زار - # لاله‌زار - # برق ساختمان

حقیرالسادات تصریح کرد: ظرفیت گردشگری به ویژه در حوزه سلامت، مذهبی و تجاری بسیار قابل توجه است که با تشکیل کارگروه مشترک تحت عنوان خواهرخواندگی یزد و کربلا می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد. وی گفت: تأسیس نمایشگاه دائمی محصولات استان یزد در کربلا جز مواردی است که در کنار خواهر خواندگی می‌تواند اتفاق بیفتد و سرمایه گذاران شهر در حوزه اقتصادی کربلا فعالیت کنند. رئیس کمیسیون گردشگری، میراث فرهنگی و روابط بین الملل شورای اسلامی شهر یزد گفت: بیش از ۵۰ درصد شروطی که در زمینه خواهر خواندگی مطرح شده، توسط یزد انجام شده و قرار است بعد ماه محرم و سفر شهردار یزد به همراه تیمی از شورای شهر در شهر مقدس کربلا حضور و رسماً از شهردار و استاندار کربلا دعوت شود تا با سفر به شهر یزد از زیرساخت‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و به خصوص مذهبی یزد بازدید کنند و بحث خواهر خواندگی دو شهر به نتیجه برسد..

.


بازنشر از : مهر

یزد

شوراي شهر يزد

فاطمه حقیرالسادات