استانداری آذربایجان غربی محمد صادق معتمدیان ورزش ارومیه - استاندار آذربایحان غربی گفت: یکی از پیام‌های روشن و مهم

1401\10\24 21:12:28


پیام مسابقات ورزشی، امنیت پایدار در آذربایجان‌غربی است

ارومیه - استاندار آذربایحان غربی گفت: یکی از پیام‌های روشن و مهمی که میزبانی این رقابت‌ها دارد، امنیت قابل توجه موجود در آذربایجان غربی و کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان عصر شنبه در چهارمین جلسه شورای ورزش آذربایجان‌غربی که با موضوع هماهنگی برای برگزاری مسابقات جهانی کبدی جوانان جهان در ارومیه با اشاره به میزبانی استان از رقابت‌های کبدی جوانان جهان در اسفند امسال افزود: این امر بخشی از دیپلماسی فعال ورزشی است که باید به بهترین شکل برگزار شود.

وی با بیان اینکه امیدواریم میزبان خوبی برای جوانان حاضر از جای جای جهان در این رقابت‌ها باشیم، ادامه داد: باید با استفاده از این میزبانی، ظرفیت‌های آذربایجان غربی را در بخش‌های مختلف به میهمانان بشناسانیم. استاندار آذربایجان‌غربی با بیان اینکه این استان ظرفیت قابل توجهی در میزبانی از میهمانان داخلی و خارجی دارد، اظهار کرد: ما از نظر زیرساختی مشکلی برای میزبانی نداریم ولی باید هماهنگی‌های لازم در این خصوص صورت گیرد. معتمدیان همچنین با تاکید بر انجام برنامه‌های جانبی و بازدید از ظرفیت‌های گردشگری استان در حاشیه رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان گفت: ورزشکاران و مسؤولان حاضر در این رقابت‌ها می‌توانند سفرای بسیار خوبی از این استان برای کشورهای مختلف باشند.

معتمدیان یادآور شد: همچنین در حوزه اطلاع رسانی این رقابت‌ها و جلسات حاشیه‌ای آن باید کارهای لازم با استفاده از همه ظرفیت‌ها صورت گیرد تا بتوانیم شاهد حضور پرشور مردم ورزش دوست در این رقابت‌ها باشیم. رئیس فدراسیون کبدی نیز در این جلسه اظهار کرد: ۱۷ کشور دنیا در مسابقات کبدی قهرمانی جوانان جهانی به میزبانی شهر ارومیه حضور می‌یابند که البته امکان افزایش این رقم به ۲۰ تیم وجود دارد. عباس ابرسجی با بیان اینکه این مسابقات، اوایل اسفند امسال برگزار می‌شود و حدود ۴۰۰ میهمان در آن حضور می‌یابند، اضافه کرد: علاوه بر برگزاری مسابقات قهرمانی جوانان جهان، اجلاس انتخاباتی کنفدراسیون کبدی آسیا و مجمع عمومی فدراسیون جهانی هم در زمان برگزاری رقابت‌ها برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون کبدی ادامه داد: در این اجلاس هم، رؤسای همه فدراسیون‌های آسیا و جهان حاضر می‌شوند و از لوگوی جدید فدراسیون بین المللی کبدی هم رونمایی خواهد شد. ابرسجی در بخش دیگری با قدردانی از نگاه ویژه استاندار آذربایجان‌غربی در خصوص میزبانی این رقابت‌ها و همکاری کامل استان در این زمینه اظهار کرد: هم سرمربی و هم سرپرست تیم ملی جوانان کشورمان اهل این استان هستند و از ۱۲ عضو تیم ملی هم چهار نفر از این استان توانسته اند به تیم ملی جوانان راه یابند. وی گفت: ۲۷ استان کشور در رشته کبدی فعالیت دارند که از این تعداد، ۱۵ استان بسیار فعال بوده و آذربایجان غربی از جمله استان‌های بسیار فعال در این عرصه به شمار می‌رود.

وی افزود: امیدواریم با اهتمامی که در مسؤولان استانی به ویژه استاندار آذربایجان‌غربی وجود دارد، میزبانی بسیار خوبی از کبدی کاران جوان جهان داشته باشیم. در این جلسه تفاهم نامه همکاری بین استاندار آذربایجان‌غربی و رئیس فدراسیون کبدی کشور امضا شد.. .


بازنشر از : مهر

استانداری آذربایجان غربی

محمد صادق معتمدیان

ورزش


مشاور امور مالی و مالیاتی در تهران