1401\06\23 21:02:21


کاخ مروارید برای بازدید عموم بازگشایی می‌شود

کرج- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز از بازگشایی کاخ مروارید برای عموم به عنوان موزه عبرت با دستور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد.

فریدون محمدی در حاشیه بازدید وزیر میراث‌فرهنگی از مجموعه کاخ مروارید در جمع خبرنگاران گفت: در این بازدید وزیر از فضاهای مختلف کاخ بازدید کرد و برخی پیشنهادات در مورد کاخ نیز ارائه شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز با اشاره به اینکه وزیر دستور بازگشایی کاخ مروارید را بعد از پاکسازی فوری آن داده، افزود: قرار است سطوحی که به علت فرسایش دچار آسیب شده را برداشته و بعد از پاکسازی وسایلی چون موکت و فرش و… برخی از امکاناتی که در مکان‌های دیگر استقرار داده شده نیز برگردانده شود. محمدی با بیان اینکه قرار است کاخ مروارید به عنوان موزه عبرت برای بازدید عموم بازگشایی شود، ادامه داد: همچنین قرار است فضاهای تفریحی این کاخ بازسازی و به کودکان یتیم و بی سرپرستی داده شود تا جایی به این وسعت که قبلاً به تنهایی خواهر پادشاه از آن استفاده می‌کرده، مورد استفاده بچه‌های یتیم و بی سرپرست قرار بگیرد. او مدت زمان لازم برای پاکسازی کاخ را با اختصاص اعتبار و نیرو بیست روز عنوان کرد و گفت: اگر دستگاه‌های دیگر مخصوصاً شهرداری به کمک ما بیایند، می‌توانیم زودتر کاخ را باز کنیم.

وی در مورد زمان مرمت این کاخ گفت: این کاخ در اختیار یکی از نهادهای انقلابی است و هرچند که مدیریت آن با میراث فرهنگی است ولی هر گونه اقدامی برای مرمت نیاز به همراهی آن‌ها دارد. وزارتخانه در نظر دارد از طریق بخش خصوصی یا مشارکت دستگاه‌های دیگر مرمت و بازسازی را انجام دهد.. .


بازنشر از : مهر

صنایع دستی البرز

میراث‌فرهنگی

فریدون محمدی

کاخ مروارید