1401\06\23 23:55:17


۲۰ درصد از هزینه دستگاه زباله سوز البرز توسط دولت تأمین می‌شود

کرج- استاندار البرز گفت: در مصوبات سفر رئیس جمهور به استان، نصب زباله سوز مورد تصویب قرار گرفت و دولت ۲۰ درصد از هزینه این امر را عهده دار خواهد شد.

مجتبی عبداللهی بعد از ظهر چهارشنبه در جلسه مدیریت پسماند که در مجموعه حلقه دره برگزار شد، با بیان اینکه این مجموعه مدیریت زباله‌های کل استان را عهده دارد، افزود: مسائل متعددی که در این محل وجود دارد علاوه بر مشکلاتی که برای مدیریت شهر ایجاد کرده، مسبب نارضایتی مردم نیز شده است.

وی با بیان اینکه موضوع ساماندهی زباله یک مسأله جدی در کل کشور است، ادامه داد: البرز نیز از امر مستثنی نیست و در رابطه با جمع آوری، تفکیک و نصب زباله سوز با چالش‌های متعددی رو به رو است. عبداللهی گفت: اکنون درصدد هستیم که گام به گام برای ساماندهی وضعیت زباله در استان اقدام کنیم و جای خرسندی دارد که با حضور مجموعه مسئولان مربوطه، این اراده شکل گرفت. وی افزود: در ابتدا باید فرهنگ‌سازی تفکیک زباله در منازل را آغاز کنیم و با اعطای هدیه و مشوق‌های ویژه، مردم را به همکاری و همراهی ترغیب کنیم.

استاندار البرز گفت: زباله باید در منزل در قالب تر و خشک توسط مردم تفکیک شود و به مأموران جمع آوری تحویل داده شود. وی افزود: ضرورت دارد که ایستگاه‌های میانی برای جداسازی زباله‌های ارزشمند و خروج و تصفیه شیرابه‌ها تعریف شود. عبداللهی گفت: زباله‌های ناکارآمد از ایستگاه‌های میانی به صورت فشرده به محل حلقه دره و در نهایت به زباله سوز می‌رسند.

وی افزود: زباله‌های ارزشمند در انواع مختلف نیز متقاضیان خود را دارند و درآمدزایی قابل توجهی نیز در این راستا وجود دارد. استاندار البرز گفت: در مصوبات سفر رئیس به استان، نصب زباله سوز مورد تصویب قرار گرفت و دولت ۲۰ درصد از هزینه این امر را عهده دار خواهد شد. وی افزود: جمع آوری و تفکیک زباله از مبدا تا تبدیل آن به انرژی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و اکنون باید مرحله به مرحله اجرایی شود.

تبلیغات
ضایعات و بازیافت
ضایعات و بازیافت

SearchBiz ارائه اطلاعات جامع در مورد فروش، اجاره، مشاوره و اجرا، تعمیرات و سرویس در حوزه صنعت و تولید در کشور. - ضایعات و بازیافت - ضایعات -

عبداللهی با تاکید بر اینکه باید از تفکیک زباله از مخازن به جد جلوگیری شود، گفت: یکی از عوامل نارضایتی مردم و مخدوش شدن چهره شهر، زباله گردها هستند بنابراین باید با اجرای مراحلی که یاد شد، از حضور این افراد در نقاط مختلف شهر جلوگیری شود. وی افزود: باید بی خطری سازی زباله‌های بیمارستانی مورد نظارت قرار گیرد و روند جمع‌آوری این زباله‌ها نیز با شرایط ویژه ای انجام شود. استاندار البرز گفت: شست و شو، افزایش و ساماندهی مخازن جمع‌آوری زباله باید در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

وی افزود: همواره مطالعات و بررسی‌ها، روند مطلوبی را طی می‌کنند ولی در اجرا با ضعف و ناهماهنگی مواجه است بنابراین باید شهرداری کرج با تمام توان برای تحقق اهداف وارد میدان شود. عبداللهی گفت: در راستای ساماندهی، تفکیک و بازیافت خاک و نخاله‌های ساختمانی باید در برنامه شهرداری‌های استان باشد. وی افزود: منطقه حلقه دره باید نهال کاری شود و چهره‌ای سبز داشته باشد.

استاندار البرز گفت: در خصوص تعیین تکلیف شیرابه انباشت شده در حلقه دره با استفاده از ظرفیت‌های علمی و دانش بنیان باید هر چه سریع‌تر اقدام شود. وی افزود: برای راه اندازی زباله سوز ۲۰ درصد از هزینه‌ها را دولت پذیرفته، ۴۰ درصد نیز بخش خصوصی و ۴۰ درصد باقی باید به نسبت میزان زباله، بین شهرداری‌های استان تقسیم شود. عبداللهی گفت: باید طی ۲ سال، مرحله به مرحله نصب و راه اندازی زباله سوز اجرایی شود..

.


بازنشر از : مهر

استاندار البرز

مجتبی عبداللهی

زباله