اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی سید شهاب الدین حسینی تبریز تبریز- مدیرکل اوقاف

1401\06\30 18:18:05


۹۸۰ موقوفه آذربایجان شرقی طی سال جاری سنددار شده است

تبریز- مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۹۸۰ موقوفه آذربایجان شرقی طی سال جاری سنددار شده است، گفت: این آمار در سال گذشته بیش از ۱۳۰۰ مورد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین حسینی ظهر چهارشنبه در نشست خبری به خبرنگاران گفت: امسال تمامی موقوفات استان سنددار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه برای تمامی موقوفات شناسه ملی اخذ می‌شود، ادامه داد: ۱۲۶ پرونده حقوقی موقوفات در جریان است. مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی سپس گفت: وزارت آموزش و پرورش بیش از ۲۰ میلیارد تومان بدهی از بابت اجاره مدارس واقع در عرصه‌ها و اراضی موقوفه به مجموعه اوقاف و امور خیریه استان دارد. وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۲ هزار مزرعه و ۶۰۰ باغ در استان در اختیار اوقاف است، گفت: سطح اراضی زراعی و باغی از یک هکتار تا ۳۰۰ هکتار متفاوت بوده و در یک سال گذشته بر روی همه آنها مطالعات لازم انجام شده است.

حجت الاسلام حسینی، با بیان اینکه اولویت این اداره کل خروج از اجاره محوری اراضی باغی و کشاورزی استان و احیای آن هاست، ادامه داد: این اداره کل تلاش می‌کند با همکاری موسسه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان گزارش‌های مربوط به اراضی باغی و کشاورزی زیر نظر اوقاف برای نتیجه بخش شدن این اراضی جمع آوری شود. وی یادآوری کرد: آذربایجان شرقی در عرصه تولید و کشاورزی جزو استان‌های مطرح کشور بوده و این اداره کل نیز در این عرصه تلاش می‌کند در مجموعه‌های کشاورزی خود چرخه تولید تا مصرف را ایجاد کند. حسینی همچنین درخصوص فعالیت موکب امامزادگان استان در ورودی سامرا در ایام اربعین گفت: نزدیک ۳۰ هزار وعده غذا به صورت روزانه در این موکب پخش شد.

همچنین پخش شربت، دم نوش، چایی و آب به صورت شبانه روزی انجام شد. در این موکب ۱۰ هزار پرچم تبلیغی و بسته‌های فرهنگی بین زوار توزیع شد. وی به اهم فعالیت‌ها در دوران کرونا نیز اشاره کرد و گفت: ۲۷۴ اجاره موقوفات در دوران کرونا بخشیده شد.

همچنین پزشکان جهادی در امامزاده‌ها حضور پیدا کرده و مردم را به صورت رایگان ویزیت کردند. وی از برگزاری نمایشگاه عملکرد وقف و فرصت‌های سرمایه گذاری در تبریز از ۶ مهر ماه خبرداد و گفت: همچنین جشنواره فرهنگی ورزشی وقف نیز در استان برگزار می‌شود. برگزاری همایش یاوران وقف دیگر برنامه هفته وقف استان طی هفته‌های آتی است..

.


بازنشر از : مهر

اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی

سید شهاب الدین حسینی

تبریز


برق و روشنایی لاله زار