قیمت بلیت هواپیما تاثیر زلزله ترکیه بر تورهای گردشگری؛برگشت گرانتر از قبل اقتصاد کلانفرارو نوشت:قیمت بلیط هواپیما برای برگشت از ترکیه به

1401\11\19 05:33:12


تاثیر زلزله ترکیه بر تورهای گردشگری؛برگشت گرانتر از قبل

تاثیر زلزله ترکیه بر تورهای گردشگری؛برگشت گرانتر از قبل اقتصاد کلانفرارو نوشت:قیمت بلیط هواپیما برای برگشت از ترکیه به ایران بعد ماجرای زلزله ۷.۸ ریشتری غازی‌آنتپ توسط برخی ایرلاین‌های داخلی به مرز ۱۰ میلیون رسید

به‌جز ایرلاین‌های داخلی، امکان خرید بلیط هوپیما برای برگشت از ترکیه به ایران از هواپیمایی‌های خارجی مثل ترکیش‌ایرلاینز وجود دارد که قیمت آن دست‌کم ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است و این هزینه برای خریداران بلیط هواپیما از هواپیمایی لوفت‌هانزا ممکن است به ۵۵ میلیون تومان برسد.

۱- خرید بلیط هواپیما برای برگشت از ترکیه به ایران از هواپیمایی‌های داخلی می‌تواند نزدیک ۱۰ میلیون تمام شود. مثلا هواپیمایی ایران‌ایرتور بلیط هواپیما استانبول – تهران را برای روز سه‌شنبه ۱۸ بهمن دقیقا ۹ میلیون تومان اعلام کرده و به‌این ترتیب یک خانواده چهار نفره برای خرید چهارتا از بلیط‌های این پرواز باید ۳۶ میلیون تومان بپردازند. یا مثلا هواپیمایی ماهان قیمت بلیط پرواز استانبول به تهران را برای روز چهارشنبه ۱۹ بهمن دقیقا هشت میلیون و ۴۴۰ هزار تومان درنظر گرفته است.

این پرواز ساعت ۲۱ و ۱۵ دقیقه روز چهارشنبه انجام می‌شود و مسافران آن تقریبا سه ساعت بعد به فرودگاه امام خمینی تهران می‌رسند. ۲- خرید بلیط هواپیما برای برگشت از ترکیه به ایران می‌تواند کمتر از سه میلیون تومان تمام شود. بین انواع بلیط‌هایی که درحال حاضر بابت برگشت از ترکیه به ایران وجود دارد، می‌توانیم به پروازهای روز دوشنبه ۲۴ بهمن از استانبول به تبریز اشاره کنیم که هواپیمایی ایران‌ایرتور بابت بلیط‌های این مسیر در آن روز تقریبا دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و هواپیمایی آتا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

از طرفی کف قیمت بلیط هواپیما استانبول - تهران تقریبا دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و این عدد را ایران‌ایرتور روز چهارشنبه ۲۶ بهمن از مسافران دریافت می‌کند. اگر فقط پروازهای باقی مانده تا انتهای همین هفته را ملاک قرار بدهیم، آنوقت کف قیمت بلیط هواپیما استانبول – تهران به مرز پنج میلیون تومان می‌رسد. هواپیمایی آتا قیمت بلیط هواپیما استانبول – تهران را برای روز جمعه ۲۱ بهمن چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام کرده است.

۳- بلیط هواپیما برای برگشت از ترکیه به ایران توسط هواپیمایی‌های خارجی الان دست‌کم ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. اگر برای خرید بلیط استانبول – تبریز سراغ ترکیش‌ایرلاینز بریم، کف قیمت بلیط در این مسیر ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است و این بلیط را می‌شود برای روز چهارشنبه ۱۹ بهمن رزرو کرد. در مسیر استانبول – تهران این عدد حداقل ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

در مسیر آنکار به تبریز بین ارزان‌ترین گزینه‌ها می‌توانیم به پرواز روز چهارشنبه ۱۸ بهمن اشاره کنیم، که خرید آن از هواپیمایی ترکیش‌ایرلاینز ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان آب می‌خورد. ۴- گران‌ترین بلیط هواپیما را برای برگشت از ترکیه به ایران الان هواپیمایی لوفت‌هانزا حدود ۵۵ میلیون تومان می‌فروشد. بلیطی که تحت عنوان پرواز اکونومی روز پنجشنبه ۲۰ بهمن فروخته می‌شود و مسافران آن در قدم اول از استانبول راهی فرانکفورت می‌شوند و بعد از ۱۸ ساعت توقف در آلمان به تهران برمی‌گردند.

در همین مسیر بین گران‌ترین گزینه‌ها می‌توانیم به پرواز هواپیمایی امارات با قیمت ۴۱ میلیون تومان در روز پنجشنبه ۲۰ بهمن یا پرواز تهران – استانبول هواپیمایی فلای‌دبی با هیمن قیمت اشاره کنیم. در مسیر استانبول به تبریز فعلا خبری از هواپیمایی‌های امارات، قطر، فلای‌دبی و ... نیست و گران‌ترین بلیط در این مسیر را ترکیش ایرلاینز تقریبا ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌فروشد و خرید بلیط هوپیما آنکار – تبریز ممکن است حدود ۱۵ میلیون تومان هزینه داشته باشد.

مثلا قیت بلیط هواپیمای که روز ۲۱ بهمن در این مسیر به‌صورت مشترک توسط هواپیمایی اندلوجت و ترکیش‌ایرلاینز فروخته می‌شود به ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد. البته مسافران این پرواز ابتدا از آنکارا به ترابوزن می‌روند و بعد از ۱۰ ساعت توقف از آنجا راهی فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز می‌شوند. ۵- قیمت تور ترکیه الان دست‌کم ۱۰ میلیون تومان است و در طرف مقابل خرید آن می‌تواند بیشتر از ۱۰۰ میلیون تومان هزینه داشته باشد.

مثلا یکی ارزان‌ترین تورهای ترکیه را با مدت اقامت دو شب در یکی از هتل‌های دو ستاره استانبول ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان می‌فروشند و مسافران آن مسیر رفت‌وبرگشت تهران – استانبول را با هواپیمایی آتا و قشم‌ایر تجربه می‌کنند. آن طرف ماجرا پای تورهای ۱۰۰ میلیونی و گران‌تر از این ارقام وسط است. مثلا رزرو تور یک هفته‌ای استانبول در هفته آخر بهمن امسال دقیقا ۱۰۱ میلیون تومان بودجه می‌خواهد.

مسافران این تور در هتل پنج ستاره CVK Park Bosphorus استانبول اقامت دارند و مسیر رفت‌وبرگشت تهران – استانبول را به‌ترتیب با هواپیمایی آتا و قشم‌ایر پشت سر می‌گذارند. بیشتر بخوانید: قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۲۸ شهریور ماه/ قیمت طلا و سکه ریخت ۴۶۲۲۰. .


بازنشر از : خبرآنلاین

قیمت بلیت هواپیما


تولید کارتن و سفارش کارتن