1402\10\11 00:01:08


فرق بزرگ آیفون ۱۶ با آیفون‌های موجود

اپل از زمان معرفی سری آیفون ۱۲ در سال ۲۰۲۰، اندازه‌ی صفحه‌نمایش گوشی‌ها را تغییر چندانی نداده است؛ اما این موضوع با سری آیفون ۱۶ در سال ۲۰۲۴ تغییر خواهد کرد.

شایعات حاکی از آن است که آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس نمایشگرهای بزرگ‌تری از همتاهای فعلی‌شان خواهند داشت؛ به‌گونه‌ای که ابعاد صفحه‌نمایش‌ آن‌ها از ۶٫۱۲ و ۶٫۶۹ اینچ در آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس، به ۶٫۲۷ و ۶٫۸۶ اینچ افزایش می‌یابد.

با افزایش ابعاد ‌صفحه‌نمایش، ابعاد بدنه‌ی گوشی آیفون نیز افزایش خواهد یافت؛ بنابراین، آیفون ۱۶ پرو و ۱۶ پرو مکس کمی بلندتر و عریض‌تر از نسل‌های قبلی خود خواهند بود.

با بزرگ‌ترشدن دستگاه‌ها، فضای داخلی بیشتری برای قطعات به‌وجود می‌آید.

مدل‌های پرو و پرو مکس آیفون ۱۶ ممکن است باتری‌های بزرگ‌تر با شارژدهی طولانی‌تر داشته باشند و ویژگی‌های خود نمایشگر نیز بهبود یابد.

فرق بزرگ آیفون ۱۶ با آیفون‌های موجود/ عکس

اپل در حال بررسی استفاده از فناوری میکرو-لنز (MLA) برای حفظ یا افزایش شدت‌ روشنایی نمایشگرهای OLED، هم‌زمان با کاهش مصرف انرژی آن‌ها در خانواده‌ی آیفون ۱۶ است.

آرایه‌های میکرو-لنز از الگوی یکنواخت میلیاردها لنز درون پنل استفاده می‌کنند تا با کاهش بازتاب‌های داخلی، میزان نور دریافت‌شده از نمایشگر را بدون افزایش مصرف انرژی بیشتر کنند.

تبلیغات
نمایندگی یخچال سامسونگ تهران
24تعمیر ارائه خدمات تعمیر و نصب محصولات سامسونگ در تهران با تعرفه نمایندگی .
# سامسونگ - # samsung - # تعمیر یخچال سامسونگ

آیفون‌های سال آینده ممکن است به‌لطف پنل‌های OLED جدیدی که گفته‌ می‌شود سامسونگ به‌طور اختصاصی برای اپل می‌سازد، نمایشگری با مصرف انرژی کمتر و کارایی بیشتر داشته باشند.

فرق بزرگ آیفون ۱۶ با آیفون‌های موجود/ عکس

افزایش طول و عرض گوشی، استفاده از فناوری میکرو-لنز و پنل‌های اولد جدید سامسونگ می‌تواند بر قیمت گوشی اپل در سال‌های آینده تأثیر زیادی بگذارد. برخی از شایعه‌ها به افزایش قیمت گوشی های این شرکت در نسل جدید اشاره کرده‌اند.

احتمالا تغییری در اندازه‌ی آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس شاهد نباشیم و این گوشی‌ها اندازه‌ای مشابه آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس خواهند داشت.

انتظار می‌رود اپل اندازه‌ی صفحه‌نمایش ۶٫۲۷ و ۶٫۸۶ اینچی را به دو مدل پایه‌ای آیفون ۱۷ و ۱۷ پلاس سال ۲۰۲۵ بیاورد. به‌عبارت‌دیگر، همه‌ی خانواده‌ی آیفون ۱۷ از نسبت ابعاد کشیده‌تر ۱۹٫۶:۹ بهره‌مند خواهند شد.

.

.


بازنشر از : منبع: زومیت